Ruchoma proteza wsparta na implantach może być najlepszym rozwiązaniem dla pacjentów bezzębnych, ponieważ zawiera wszystkie funkcje niezbędne, aby uzyskać optymalny estetyczny i funkcjonalny efekt.

Pacjent, 71  lat, w dobrym stanie zdrowia, użytkownik protez (całkowitej górnej i dolnej). Problemem jest mechanika oceniana jako niestabilna. Można zauważyć, że protezy noszone przez długi czas zmniejszyły wymiar pionowy i spowodowały utratę prawidłowych relacji twarzoczaszki. Pacjent utracił wszystkie zęby w młodym wieku przez zaniedbanie problemów dentystycznych i przyzębia. Grzbiety wyrostków zębodołowych są niskie i cienkie.

W ramach rehabilitacji obu szczęk – pacjent ma bardzo dobrze rozwinięte mięśnie – w związku z koniecznością uwzględnienia niskich kosztów zalecamy całkowitą rehabilitację protezą górną i dolną zakotwiczoną na implantach. Zastosowanie belki w implantach daje stabilność protezy, tworzy retencję odpowiednią do podtrzymywania łuku w czasie żucia. Wybór zatrzasków nie tylko preferujących belki, ale elastycznych, stabilizujących, daje odpowiednie odciążenie dla stabilności implantów

Autorzy: lek. dent. Neri Pinzuti, tech. dent. Simone Fedi, oprac. lic. st. tech. dent. Paweł Matusiak

Cały artykuł przeczytaj tutaj.