W dniach 2-3 grudnia 2016 r. w Termach Warmińskich odbyło się Sympozjum poświęcone okluzji Wyjątkowe sympozjum nt. okluzji i artykulacji w leczeniu pacjentów z zaburzeniami zwarcia.

W dniach 2-3 grudnia 2016 r. w Termach Warmińskich odbyło się Sympozjum poświęcone okluzji, pt. "Leczenie pacjentów z zaburzeniami zwarcia. Postępowanie krok po kroku na podstawie analizy przypadków klinicznych". To niezwykłe wydarzenie prowadzone było przez dwoje doświadczonych praktyków - dr n. med. Piotra Okońskiego oraz tech. dent. Agatę Pulińską.

Pierwszego dnia uczestnicy wzięli udział w części wykładowej, w której nie zabrakło demonstracji prawidłowego zastosowania artykulatora i łuku twarzowego oraz możliwości ich wykorzystania w przypadku pacjentów bezzębnych. Drugi dzień poświęcony został zagadnieniom praktycznym, zaprezentowanym w niestandardowej formie – była to transmisja prowadzona bezpośrednio z sali klinicznej. Uczestnicy sympozjum na bieżąco byli świadkami pracy z pacjentem: przyglądali się jak prawidłowo powinna być przeprowadzona analiza okluzji i w jaki sposób dostosować plan leczenia do konkretnego przypadku. Co więcej, obserwując na żywo sytuację w sali, uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań prowadzącemu za pomocą SMSów. Spotkanie przerodziło się w swego rodzaju panel dyskusyjny i każdy mógł niemal natychmiast otrzymać odpowiedź na jakiekolwiek wątpliwości.

Organizatorem sympozjum, które dzięki wyjątkowej formule zgromadziło ponad stu lekarzy i techników dentystycznych była pracownia ASP Protetyka Stomatologiczna, należąca do państwa Agaty i Kamila Pulińskich. Impreza powstała dzięki współpracy z firmami partnerskimi: Ivoclar - Vivadent Polska i Marrodent.