Baza wiedzy
- eksperckie artykuły wyłącznie dla specjalistów

Czytaj gdzie chcesz, w dowolnym momencie
- na komputerze, na tablecie, na telefonie.

Rozwiązuj bieżące problemy zawodowe,
rozwijaj kompetencje.

SPRAWDŹ
Nowoczesne aparaty ortodontyczne szansą na korektę estetyki twarzy

Nowoczesne aparaty ortodontyczne szansą na korektę estetyki twarzy

Estetyka twarzy, w tym również uzębienia, jest ważnym elementem wpływającym na decyzję o podjęciu leczenia ortodontycznego przez pacjentów. Współcześnie ortodoncja z zastosowaniem nowoczesnych aparatów ortodontycznych daje duże możliwości korekty estetyki wewnątrzustnej, jak również, w razie takiej potrzeby, zewnątrzustnej u pacjenta.

Czytaj dalej
Alternatywna metoda leczenia choroby przyzębia – LANAP, LAPIP

Alternatywna metoda leczenia choroby przyzębia – LANAP, LAPIP

Laseroterapia znajduje obecnie zastosowanie w każdej dziedzinie stomatologii. Wykorzystywane jest działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe i fotobiomodulujące. Urządzenia laserowe pozwalają na przeprowadzenie zabiegów małoinwazyjnie, z dużą precyzją, eliminując konieczność szycia i krwawienie z rany charakterystyczne dla klasycznej chirurgii.

Czytaj dalej
Co nowego w autogennych czynnikach wzrostu?

Co nowego w autogennych czynnikach wzrostu?

Fibryna bogatopłytkowa (Platelet-Rich Fibrin – PRF) znalazła wiele zastosowań we współczesnej stomatologii. Jest to materiał autogenny, łatwy do uzyskania bez konieczności stosowania antykoagulantów lub innych czynników chemicznych. Jego właściwości pozwalają na przyśpieszenie gojenia ran, dają silny efekt anelgetyczny oraz regenerują tkanki miękkie i kość.

Czytaj dalej
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij