Baza wiedzy
- eksperckie artykuły wyłącznie dla specjalistów

Czytaj gdzie chcesz, w dowolnym momencie
- na komputerze, na tablecie, na telefonie.

Rozwiązuj bieżące problemy zawodowe,
rozwijaj kompetencje.

SPRAWDŹ
Wały żuchwy – opis przypadku

Wały żuchwy – opis przypadku

Praca przedstawia opis przypadku pacjenta, u którego wystąpił obustronny przerost żuchwy od strony językowej. W pracy opisano wskazania oraz możliwe do zastosowania sposoby leczenia wałów żuchwy.

Czytaj dalej
Rehabilitacja protetyczna  pacjenta ze znacznym starciem patologicznym zębów i brakami uzębienia – opis przypadku

Rehabilitacja protetyczna pacjenta ze znacznym starciem patologicznym zębów i brakami uzębienia – opis przypadku

W pracy podano definicje patologicznego starcia zębów. Na podstawie wybranego piśmiennictwa podano aktualne poglądy na temat: zasad terapii, monitorowania, profilaktyki i opieki następczej nad zrehabilitowanym pacjentem. Podano 4 założenia według których należy przeprowadzać proces terapeutyczny. Nakreślono sytuacje kliniczne, które wymagają postępowania dwuetapowego.

Czytaj dalej
Regeneracja nerwu zębodołowego dolnego oraz językowego z użyciem biostymulacji laserowej. Opis przypadku

Regeneracja nerwu zębodołowego dolnego oraz językowego z użyciem biostymulacji laserowej. Opis przypadku

Uszkodzone włókna nerwowe stanowią duże wyzwanie dla lekarzy praktyków, a także przykre w odczuciach powikłanie po wielu rutynowych zabiegach z zakresu chirurgii stomatologicznej. Indeks mitotyczny dojrzałej tkanki nerwowej jest bardzo niski, jednak możliwości regeneracji mogą być zwiększone poprzez zastosowanie biostymulacji laserowej z użyciem niskich i umiarkowanych dawek energii.

Czytaj dalej
Autotransplantacja dodatkowego zęba 34 - opis przypadku

Autotransplantacja dodatkowego zęba 34 - opis przypadku

Autotransplantacja z definicji jest to przeszczepienie narządów w obrębie tego samego organizmu. Przeszczepianie zębów pacjenta w inne położenie jest metodą uzupełniania braków zębowych, która cechuje się dużym odsetkiem powodzenia. Zabieg ten stosuje się zarówno w przypadku zębów dojrzałych, jak i w zębach z niezakończonym rozwojem wierzchołka korzenia. Metoda ta w szczególnych przypadkach może być alternatywą dla leczenia implantoprotetycznego.

Czytaj dalej
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij