Baza wiedzy
- eksperckie artykuły wyłącznie dla specjalistów

Czytaj gdzie chcesz, w dowolnym momencie
- na komputerze, na tablecie, na telefonie.

Rozwiązuj bieżące problemy zawodowe,
rozwijaj kompetencje.

SPRAWDŹ
Koncepcje odbudowy zębów po leczeniu endodontycznym

Koncepcje odbudowy zębów po leczeniu endodontycznym

Sukces leczenia endodontycznego mierzony jest nie tylko poprzez załagodzenie dolegliwości bólowych czy gojenie zmian okołowierzchołkowych. Równie ważną kwestią jest skuteczna odbudowa zęba, chroniąca go przed późniejszymi powikłaniami w postaci złamań, pęknięć czy mikroprzecieku bakteryjnego prowadzącego do reinfekcji. Prawidłowa rekonstrukcja znacznie poprawia kliniczny wskaźnik powodzenia endodontycznie leczonych zębów. W artykule przedstawiono aktualne strategie dotyczące odbudowy protetycznej zębów po leczeniu endodontycznym.

Czytaj dalej
Włókniak kostniejący wewnątrzkostny – przypadek kliniczny

Włókniak kostniejący wewnątrzkostny – przypadek kliniczny

Włókniak kostniejący należy do łagodnych włóknisto-kostnych guzów występujących przeważnie w kościach szczękowych. W przypadku, gdy nie jest leczony, może powodować deformację kości. W artykule przedstawiono przypadek 23-letniej kobiety, u której zdiagnozowano zmianę wielkości 2 cm w obrębie kości żuchwy i zastosowane leczenie.

Czytaj dalej
Jak zapobiegać zaburzeniom zdrowotnym występującym w zawodzie lekarza stomatologa – spojrzenie specjalisty fizjoterapii

Jak zapobiegać zaburzeniom zdrowotnym występującym w zawodzie lekarza stomatologa – spojrzenie specjalisty fizjoterapii

Jednymi z głównych zadań medycyny, oprócz leczenia chorych, są tworzenie i realizacja programów profilaktyki zdrowotnej. Wykonywanie zawodu stomatologa, jak również praca asystentów stomatologicznych i personelu pomocniczego wiążą się z różnorodnymi obciążeniami zdrowotnymi wynikającymi z następstw oddziaływania niekorzystnych czynników fizycznych, chemicznych oraz biologicznych w ich miejscu pracy.

Czytaj dalej
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij