Baza wiedzy
- eksperckie artykuły wyłącznie dla specjalistów

Czytaj gdzie chcesz, w dowolnym momencie
- na komputerze, na tablecie, na telefonie.

Rozwiązuj bieżące problemy zawodowe,
rozwijaj kompetencje.

SPRAWDŹ
Ocena czynnościowej sprawności narządu żucia w ujęciu różnych autorów

Ocena czynnościowej sprawności narządu żucia w ujęciu różnych autorów

Istotnym elementem oceny skuteczności leczenia protetycznego pacjentów jest badanie różnych form sprawności czynnościowej narządu żucia, w tym wydolności żucia. Choć obecnie brak jest prostych jednoznacznych i powszechnych standardów przy tego typu badaniu, zarówno testy statyczne, jak i dynamiczne (czynnościowe) rzucają światło na efekty leczenia.

Czytaj dalej
Odbudowa zębów po leczeniu endodontycznym. Możliwości i wskazania.

Odbudowa zębów po leczeniu endodontycznym. Możliwości i wskazania.

Artykuł przedstawia wszystkie możliwości odbudowy zębów po leczeniu endodontycznym, zarówno zachowawcze, jak również protetyczne, podkreślając wskazania i wymagania do określonego wyboru odbudowy zębów. Prezentuje także procedurę cementowania wkładów koronowo-korzeniowych wzmocnionych włóknem szklanym krok po kroku.

Czytaj dalej
Ocena bólu w leczeniu zębów za pomocą lasera erbowo-jagowego

Ocena bólu w leczeniu zębów za pomocą lasera erbowo-jagowego

Praca zawiera wstępne wyniki porównania poziomu odczuwania bólu podczas opracowywania ubytków próchnicowych w zębach stałych za pomocą lasera erbowo-yagowego. Ból oceniano w zależności od głębokości próchnicy i płci według skali NRS-11 (Numeric Rating Scale) w dwóch grupach wiekowych: powyżej i poniżej 30 lat.

Czytaj dalej
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij