Autotransplantacja dodatkowego zęba 34 - opis przypadku

Autotransplantacja z definicji jest to przeszczepienie narządów w obrębie tego samego organizmu. Przeszczepianie zębów pacjenta w inne położenie jest metodą uzupełniania braków zębowych, która cechuje się dużym odsetkiem powodzenia. Zabieg ten stosuje się zarówno w przypadku zębów dojrzałych, jak i w zębach z niezakończonym rozwojem wierzchołka korzenia. Metoda ta w szczególnych przypadkach może być alternatywą dla leczenia implantoprotetycznego.

Autotransplantacja to przeszczepienie pacjentowi jego własnej tkanki lub części własnego narządu.Nieuzupełnione braki zębowe niosą za sobą szereg negatywnych skutków dla układu stomatognatycznego takich jak: brak kontaktów zwarciowych z zębami przeciwstawnymi, zmniejszenie efektywności funkcji żucia, zaburzenia artykulacji, efekt Godona, utrata tkanki kostnej wynikająca z nieprawidłowego przenoszenia sił na wyrostek zębodołowy, zaburzenia w funkcjonowaniu stawu skroniowo żuchwowego, stąd powinny być w odpowiednim czasie uzupełniane. Zabieg autotransplantacji zęba jest jedną z metod uzupełniania braków zębowych i polega na jego chirurgicznym usunięciu i przeniesieniu do innego miejsca w łuku zębowym. Miejsce biorcze należy uprzednio odpowiednio przygotować (1, 2). Istnieją 2 metody autotransplantacji zębów:...

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Wyślij SMS o treści TC.ART pod numer

91058

Zdobądź bezterminowy dostęp do artykułu z Bazy Wiedzy

Możesz przeczytać jeden artykuł
– ten który obecnie czytasz lub inny, wybrany przez Ciebie!

Możesz korzystać z artykułu na komputerze,
na tablecie, w telefonie

Koszt SMS'a to 10 zł netto (12,30 zł brutto)

Wprowadź kod otrzymany SMS'em:

Wyrażam zgodę na spełnienie świadczenia - dostarczenie treści cyfrowych nie zapisanych na nośniku materialnym - przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i przyjmuję do wiadomości, że tracę prawo do odstąpienia od umowy.

Właścicielem serwisu jest ELAMED Sp. z o.o. Sp.k., al. Roździeńskiego 188 c, 40-203 Katowice
Dział Obsługi Klienta: tel. 32 788 51 28, e-mail: dok@elamed.pl

Usługę Premium SMS obsługuje Smartpay, grupa Mobiltek. Usługa dostępna dla T-mobile, Plus GSM, Orange, Play.

Zgłoszenie reklamacji: reklamacje@mobiltek.pl

Regulamin usługi Baza Wiedzy | Regulamin ŚUDE | Regulamin smartpay
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij