Biodentine - bioaktywny substytut zębiny utworzony na bazie cementu portlandzkiego

Biodentine jest nowoczesnym materiałem stomatologicznym stanowiącym alternatywę dla MTA (Mineral Trioxide Aggregate) w leczeniu zachowawczo-endodontycznym.

Biodentine jest nowoczesnym materiałem stomatologicznym stanowiącym  alternatywę dla  MTA (Mineral Trioxide Aggregate) w leczeniu zachowawczo – endodontycznym. Różnice między tymi preparatami polegają na tym, iż Biodentine ma lepsze parametry wytrzymałościowe (zbliżone do zębiny) oraz krótszy czas wiązania, który sprawia, iż leczenie można zakończyć podczas tej samej wizyty (1). Wzorem dla naukowców w tworzeniu jego innowacyjnego materiału była zębina, której skład chemiczny (ok. 70% substancji nieorganicznych i 30% organicznych) warunkuje  elastyczność i sprężystość zapobiegającą urazom mechanicznym (2). Preparat składa się z proszku i płynu. Głównym składnikiem proszku jest krzemian trójwapniowy (3CaO ∙ SiO2). Pozostałe jego komponenty to węglan wapnia (CaCO3), dwutlenek cyrkonu (ZrO2), krzemian dwuwapniowy  (2CaO ∙...

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Wyślij SMS o treści TC.ART pod numer

91058

Zdobądź bezterminowy dostęp do artykułu z Bazy Wiedzy

Możesz przeczytać jeden artykuł
– ten który obecnie czytasz lub inny, wybrany przez Ciebie!

Możesz korzystać z artykułu na komputerze,
na tablecie, w telefonie

Koszt SMS'a to 10 zł netto (12,30 zł brutto)

Wprowadź kod otrzymany SMS'em:

Wyrażam zgodę na spełnienie świadczenia - dostarczenie treści cyfrowych nie zapisanych na nośniku materialnym - przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i przyjmuję do wiadomości, że tracę prawo do odstąpienia od umowy.

Właścicielem serwisu jest ELAMED Sp. z o.o. Sp.k., al. Roździeńskiego 188 c, 40-203 Katowice
Dział Obsługi Klienta: tel. 32 788 51 28, e-mail: dok@elamed.pl

Usługę Premium SMS obsługuje Smartpay, grupa Mobiltek. Usługa dostępna dla T-mobile, Plus GSM, Orange, Play.

Zgłoszenie reklamacji: reklamacje@mobiltek.pl

Regulamin usługi Baza Wiedzy | Regulamin ŚUDE | Regulamin smartpay
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij