Gojenie po zabiegu poszerzenia strefy dziąsła zrogowaciałego z wykorzystaniem wolnego przeszczepu dziąsłowego z zastosowaniem membran PRF

Procedura zabiegowa z zastosowaniem przeszczepu nabłonkowego wykorzystywana jest do poszerzenia lub odtworzenia strefy dziąsła zrogowaciałego, co powoduje zahamowanie progresji recesji dziąsłowych.

Powstanie recesji dziąseł przy dolnych zębach jest często związane z trudnymi śluzówkowo-dziąsłowymi warunkami takimi jak brak dziąsła zrogowaciałego, obecność nieprawidłowego wędzidełka  i płytkiego przedsionka jamy ustnej. Niewystarczający zasięg i grubość  dziąsła związanego może wpływać na ograniczoną możliwość oczyszczania przez pacjenta tej okolicy z płytki bakteryjnej co wiąże się często z obecnością stanu zapalnego przy prawidłowym stanie dziąseł w innych miejscach. Dodatkowo brak strefy dziąsła zrogowaciałego  powoduje często problem w zastosowaniu technik  pokrycia recesji  z wykorzystaniem przeszczepu łącznotkankowego. Procedura zabiegowa z wykorzystaniem wolnego przeszczepu nabłonkowego pobranego z podniebienia twardego jest jedną z najbardziej powszechnych metod  augmentacji tkanki dziąsłowej. Przeszczep nabłonkowy jest stosowany do poszerzenia strefy dziąsła zrogowaciałego od 40 lat. Jest materiałem autogennym zapewniającym utrzymanie rogowacenia w miejscu biorczym, z...

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Wyślij SMS o treści TC.ART pod numer

91058

Zdobądź bezterminowy dostęp do artykułu z Bazy Wiedzy

Możesz przeczytać jeden artykuł
– ten który obecnie czytasz lub inny, wybrany przez Ciebie!

Możesz korzystać z artykułu na komputerze,
na tablecie, w telefonie

Koszt SMS'a to 10 zł netto (12,30 zł brutto)

Wprowadź kod otrzymany SMS'em:

Wyrażam zgodę na spełnienie świadczenia - dostarczenie treści cyfrowych nie zapisanych na nośniku materialnym - przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i przyjmuję do wiadomości, że tracę prawo do odstąpienia od umowy.

Właścicielem serwisu jest ELAMED Sp. z o.o. Sp.k., al. Roździeńskiego 188 c, 40-203 Katowice
Dział Obsługi Klienta: tel. 32 788 51 28, e-mail: dok@elamed.pl

Usługę Premium SMS obsługuje Smartpay, grupa Mobiltek. Usługa dostępna dla T-mobile, Plus GSM, Orange, Play.

Zgłoszenie reklamacji: reklamacje@mobiltek.pl

Regulamin usługi Baza Wiedzy | Regulamin ŚUDE | Regulamin smartpay
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij