Korona na implancie bez wycisku – czy to jest możliwe? Zastosowanie systemu CEREC w implantoprotetyce

Artykuł przedstawia mozliwosci wykonania uzupełnien protetycznych opartych na implantach z zastosowaniem skanera wewnatrzustnego Omnicam, bez koniecznosci wykonywania tradycyjnych wycisków.

Leczenie implantoprotetyczne stało sie w dzisiejszych czasach powszechna procedura w gabinetach stomatologicznych, a implantoprotetyka wspomagana komputerowo jest coraz czesciej spotykana procedura kliniczna. W artykule tym chciałbym przedstawic mozliwosci wykonania uzupełnien protetycznych opartych na implantach z zastosowaniem skanera wewnatrzustnego Omnicam, bez koniecznosci wykonywania tradycyjnych wycisków. Znaczny postep techniki CAD/CAM pozwolił na wprowadzenie do „protetyki komputerowej” odbudowy protetycznej na implantach i sprawił, iz obecnie mozliwe jest wykonanie w trakcie jednej wizyty precyzyjnego uzupełnienia na podstawie skanu wewnatrzustnego. Bezpudrowa kamera Omnicam jest w stanie odwzorowac znacznie dokładniej pole protetyczne niz tradycyjny wycisk – szczególnie ze wzgledu na brak kompresji tkanek miekkich. Wprowadzony na rynek w ubiegłym roku systemu bloczków z dwukrzemianu litu IPS eMax Cad Abutment Solution (Ivoclar-Vivadent) razem z gabinetowym systemem CEREC (Sirona) pozwala na wykonanie indywidualnych łaczników lub...

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Wyślij SMS o treści TC.ART pod numer

91058

Zdobądź bezterminowy dostęp do artykułu z Bazy Wiedzy

Możesz przeczytać jeden artykuł
– ten który obecnie czytasz lub inny, wybrany przez Ciebie!

Możesz korzystać z artykułu na komputerze,
na tablecie, w telefonie

Koszt SMS'a to 10 zł netto (12,30 zł brutto)

Wprowadź kod otrzymany SMS'em:

Wyrażam zgodę na spełnienie świadczenia - dostarczenie treści cyfrowych nie zapisanych na nośniku materialnym - przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i przyjmuję do wiadomości, że tracę prawo do odstąpienia od umowy.

Właścicielem serwisu jest ELAMED Sp. z o.o. Sp.k., al. Roździeńskiego 188 c, 40-203 Katowice
Dział Obsługi Klienta: tel. 32 788 51 28, e-mail: dok@elamed.pl

Usługę Premium SMS obsługuje Smartpay, grupa Mobiltek. Usługa dostępna dla T-mobile, Plus GSM, Orange, Play.

Zgłoszenie reklamacji: reklamacje@mobiltek.pl

Regulamin usługi Baza Wiedzy | Regulamin ŚUDE | Regulamin smartpay
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij