Leczenie Periimplantitis za pomocą lasera erbowo-jagowego

W pracy omówiono przypadek leczenia zapalenia okołowszczepowego dwóch implantów zlokalizowanych w żuchwie przy użyciu lasera erbowo-jagowego. W poniższym przypadku pokazano obecnie najskuteczniejszą i najpewniejszą metodę usunięcia zapalnie zmienionej ziarniny oraz biofi lmu bakteryjnego z powierzchni implantów zębowych, dzięki zastosowaniu lasera Er:YAG.

Periimplantitis jest to proces zapalny toczący się wokoło wszczepionego implantu zębowego. Periimplantitis ma wiele cech wspólnych z zapaleniem wokół zęba (Periodontitis), jednak z kilkoma różnicami, które wymuszają na lekarzach praktykach zastosowanie odmiennej, bardziej złożonej techniki postępowania, aby leczenie było skuteczne. Tkanki otaczające implant mają funkcjonalnie wiele cech wspólnych z tkankami przyzębia brzeżnego. Miedzy wszczepem a dziąsłem znajduje się nabłonek łączący o długości około 2 mm oraz przyczep łącznotkankowy o długości około 1,5 mm (1, 2). Powierzchnia implantu kontaktuje się bezpośrednio z kością. Wokół implantu brak jest ozębnej, cementu korzeniowego, tkanka łączna wokół implantu ma inny układ włókien w porównaniu do tkanek okołozębowych oraz zawiera mniej fibroblastów. Taka budowa powoduje zmniejszenie przepływu krwi w tkankach miękkich będących w kontakcie z implantem (3, 4). Przyczyny zapalenia okołowszczepowego  Zdrowa kieszonka dziąsłowa wokół implantu i zęba zawierają podobne rodzaje bakterii, tj.:...

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Wyślij SMS o treści TC.ART pod numer

91058

Zdobądź bezterminowy dostęp do artykułu z Bazy Wiedzy

Możesz przeczytać jeden artykuł
– ten który obecnie czytasz lub inny, wybrany przez Ciebie!

Możesz korzystać z artykułu na komputerze,
na tablecie, w telefonie

Koszt SMS'a to 10 zł netto (12,30 zł brutto)

Wprowadź kod otrzymany SMS'em:

Wyrażam zgodę na spełnienie świadczenia - dostarczenie treści cyfrowych nie zapisanych na nośniku materialnym - przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i przyjmuję do wiadomości, że tracę prawo do odstąpienia od umowy.

Właścicielem serwisu jest ELAMED Sp. z o.o. Sp.k., al. Roździeńskiego 188 c, 40-203 Katowice
Dział Obsługi Klienta: tel. 32 788 51 28, e-mail: dok@elamed.pl

Usługę Premium SMS obsługuje Smartpay, grupa Mobiltek. Usługa dostępna dla T-mobile, Plus GSM, Orange, Play.

Zgłoszenie reklamacji: reklamacje@mobiltek.pl

Regulamin usługi Baza Wiedzy | Regulamin ŚUDE | Regulamin smartpay
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij