Małoinwazyjna odbudowa implantoprotetyczna braków zębowych w przednim odcinku szczęki z wykorzystaniem implantów systemu ICX – opis przypadku. Cz. I

Leczenie protetyczne z wykorzystaniem wszczepów śródkostnych jest obecnie uznaną metodą rehabilitacji narządu żucia. Dynamiczny rozwój implantologii pozwala na wybór różnych możliwości w rozwiązywaniu problemów klinicznych.

W współczesnej implantologii w ostatnich latach dokonał się ogromny postęp. Zastosowanie implantów śródkostnych do odbudowy częściowych lub całkowitych braków zębowych jest dobrze udokumentowaną metodą leczenia, a zjawisko ich osteointegracji zostało bardzo dobrze poznane. Coraz większa presja ze strony pacjentów, dotycząca nie tylko skrócenia czasu terapii, lecz także jak najlepszej estetyki uzupełnienia protetycznego, zmusza lekarzy do wyboru jak najkorzystniejszego rodzaju uzupełnienia protetycznego, a także ciągłej modyfikacji protokołu chirurgicznego postępowania (1). Utrata nawet pojedynczego zęba i zaniechanie jego odbudowy protetycznej prowadzą do nieodwracalnych zmian zanikowych otaczających tkanek twardych i miękkich. Częstym sposobem na uzupełnienie brakującego zęba jest stałe uzupełnienie protetyczne, oparte na sąsiednich zębach za pomocą cementowanych koron zespolonych. Jednak takie rozwiązanie jest inwazyjne i może stanowić zagrożenie dla tkanek twardych i miazgi sąsiednich zębów...

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Wyślij SMS o treści TC.ART pod numer

91058

Zdobądź bezterminowy dostęp do artykułu z Bazy Wiedzy

Możesz przeczytać jeden artykuł
– ten który obecnie czytasz lub inny, wybrany przez Ciebie!

Możesz korzystać z artykułu na komputerze,
na tablecie, w telefonie

Koszt SMS'a to 10 zł netto (12,30 zł brutto)

Wprowadź kod otrzymany SMS'em:

Wyrażam zgodę na spełnienie świadczenia - dostarczenie treści cyfrowych nie zapisanych na nośniku materialnym - przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i przyjmuję do wiadomości, że tracę prawo do odstąpienia od umowy.

Właścicielem serwisu jest ELAMED Sp. z o.o. Sp.k., al. Roździeńskiego 188 c, 40-203 Katowice
Dział Obsługi Klienta: tel. 32 788 51 28, e-mail: dok@elamed.pl

Usługę Premium SMS obsługuje Smartpay, grupa Mobiltek. Usługa dostępna dla T-mobile, Plus GSM, Orange, Play.

Zgłoszenie reklamacji: reklamacje@mobiltek.pl

Regulamin usługi Baza Wiedzy | Regulamin ŚUDE | Regulamin smartpay
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij