Mosty kompozytowe cementowane adhezyjnie

W pracy przedstawiono właściwości, wskazania i przeciwwskazania do stosowania adhezyjnych mostów kompozytowych wzmacnianych włóknem szklanym.

Uzupełnienie pojedynczego braku zębowego w dobie dzisiejszej stomatologii może zostać rozwiązane na wiele sposobów, lecz najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest implantacja w miejscu utraconego zęba. Z uwagi na wciąż za wysokie koszty takiego zabiegu stanowi on niejednokrotnie duży problem ekonomiczny przy podejmowaniu decyzji przez pacjenta. Innym rozwiązaniem jest wykonanie mostu jednobrzeżnego lub dwubrzeżnego, na podbudowie metalowej lub cyrkonowej. Leczenie takie związane jest z koniecznością oszlifowania zęba filarowego i związaną z tym utratą znacznej części tkanek zęba. W praktyce dobrym rozwiązaniem pojedynczego braku zębowego jest zastosowanie mostów adhezyjnych, gdyż tego rodzaju uzupełnienia w wielu przypadkach mogą nie wymagać istotnej preparacji zębów filarowych. Możemy wykorzystywać istniejące ubytki twardych tkanek zęba lub bezpośrednio cementować adhezyjnie do ścian bocznych lub powierzchni żującej do szkliwa zębów. Największą więc zaletą tych uzupełnień jest minimalne opracowanie struktur zęba. W przeszłości wykonywane były mosty adhezyjne na podbudowie metalowej (np. złoto, stopy chromowo-niklowe) licowane porcelaną lub pełnoceramiczne na podbudowie cyrkonowej, aczkolwiek wymagały one większego opracowania powierzchni nośnej korony, co znacznie ograniczyło ich przydatność. Obecnie wykonywane są rzadziej, gdyż korzystną pod względem estetycznym alternatywę dla ww. rozwiązań stanowią mosty adhezyjne kompozytowe wzmacniane włóknem szklanym. Mosty te dzielimy na: czasowe – uzupełniające brak zęba do czasu wgojenia się implantu lub po regeneracji wyrostka...

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Wyślij SMS o treści TC.ART pod numer

91058

Zdobądź bezterminowy dostęp do artykułu z Bazy Wiedzy

Możesz przeczytać jeden artykuł
– ten który obecnie czytasz lub inny, wybrany przez Ciebie!

Możesz korzystać z artykułu na komputerze,
na tablecie, w telefonie

Koszt SMS'a to 10 zł netto (12,30 zł brutto)

Wprowadź kod otrzymany SMS'em:

Wyrażam zgodę na spełnienie świadczenia - dostarczenie treści cyfrowych nie zapisanych na nośniku materialnym - przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i przyjmuję do wiadomości, że tracę prawo do odstąpienia od umowy.

Właścicielem serwisu jest ELAMED Sp. z o.o. Sp.k., al. Roździeńskiego 188 c, 40-203 Katowice
Dział Obsługi Klienta: tel. 32 788 51 28, e-mail: dok@elamed.pl

Usługę Premium SMS obsługuje Smartpay, grupa Mobiltek. Usługa dostępna dla T-mobile, Plus GSM, Orange, Play.

Zgłoszenie reklamacji: reklamacje@mobiltek.pl

Regulamin usługi Baza Wiedzy | Regulamin ŚUDE | Regulamin smartpay
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij