Nowoczesne urządzenia do polimeryzacji

Artykuł podejmuje temat lamp polimeryzacyjnych używanych obecnie w gabinetach stomatologicznych. Wyjaśnia przewagę lamp diodowych LED oraz przekazuje cenne wskazówki przydatne przy wyborze lampy do własnej praktyki.

W latach 80. w gabinetach stomatologicznych przełomem było pojawienie się lamp polimeryzacyjnych, które spowodowały stopniowe wyparcie wypełnień chemoutwardzalnych i znacznie ułatwiły pracę lekarzy dentystów. Marzeniem każdego praktyka było posiadanie takiej lampy, która podnosiła jakość, efektywność i komfort pracy. Jeszcze kilka lat temu dokonując decyzji o wyposażeniu gabinetu stomatologicznego można było zastanawiać się nad wyborem rodzaju lampy, szeroko stosowane były lampy halogenowe, jednak obecnie zostały one niemal całkowicie zastąpione przez lampy diodowe LED. Eliminacja lamp halogenowych podyktowana była znacznie gorszymi parametrami technicznymi i ergonomicznymi. Lampy te są duże ciężkie, wymagają przewodu zasilającego, emitują promieniowanie cieplne, wskutek czego elementy obudowy i tkanki zęba mogą ulegać nagrzewaniu. Podstawowym problemem związanym z użytkowaniem lamp halogenowych jest szybkie zużywanie się żarówki i filtra oraz stopniowa degradacja układu optycznego. Konsekwencją tych procesów jest zwiększone wydzielanie ciepła oraz zmniejszenie efektywności polimeryzacji. Obecnie decydując o zakupie lampy polimeryzacyjnej wybór wydaje się pozornie łatwy powinna to być lampa diodowa. Lampy diodowe...

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Wyślij SMS o treści TC.ART pod numer

91058

Zdobądź bezterminowy dostęp do artykułu z Bazy Wiedzy

Możesz przeczytać jeden artykuł
– ten który obecnie czytasz lub inny, wybrany przez Ciebie!

Możesz korzystać z artykułu na komputerze,
na tablecie, w telefonie

Koszt SMS'a to 10 zł netto (12,30 zł brutto)

Wprowadź kod otrzymany SMS'em:

Wyrażam zgodę na spełnienie świadczenia - dostarczenie treści cyfrowych nie zapisanych na nośniku materialnym - przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i przyjmuję do wiadomości, że tracę prawo do odstąpienia od umowy.

Właścicielem serwisu jest ELAMED Sp. z o.o. Sp.k., al. Roździeńskiego 188 c, 40-203 Katowice
Dział Obsługi Klienta: tel. 32 788 51 28, e-mail: dok@elamed.pl

Usługę Premium SMS obsługuje Smartpay, grupa Mobiltek. Usługa dostępna dla T-mobile, Plus GSM, Orange, Play.

Zgłoszenie reklamacji: reklamacje@mobiltek.pl

Regulamin usługi Baza Wiedzy | Regulamin ŚUDE | Regulamin smartpay
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij