Ocena kliniczna redukcji powikłań po leczeniu endodontycznym z użyciem nanocząsteczek

Niezależnie od aktualnego poziomu wiedzy medycznej problem powikłań występujących po leczeniu endodontycznym jest powszechnym zjawiskiem. Wynika on najczęściej z obecności drobnoustrojów w kanałach korzeniowych. Wśród skutecznych metod przeciwdziałania temu zjawisku znajduje się wykorzystanie nanotechnologii.

Opracowanie systemu kanałów korzeniowych obejmuje: usunięcie miazgi, eliminację drobnoustrojów, usunięcie resztek martwych tkanek oraz ukształtowanie kanału tak, by możliwe było jego dokładne i szczelne wypełnienie. Problem eliminacji bakterii w trakcie leczenia endodontycznego pozostaje nierozwiązany. Pomimo postępu w metodach leczenia endodontycznego oraz stosowanych materiałach nadal w pewnym procencie przypadków następuje niepowodzenie w leczeniu. W pracy oceniono ilość powikłań po leczeniu endodontycznym. Porównano powikłania występujące w grupie zębów leczonych z zastosowaniem preparatu Nanocare Plus z grupą kontrolną, leczoną według takich samych standardów, jednak bez użycia nanocząstek. Początkowe mechaniczne opracowanie kanałów, ze względu na obecność licznych kanałów bocznych i delty korzeniowej, nie pozwala skutecznie usunąć wszystkich bakterii z systemu kanałów korzeniowych. Stosuje się więc różnorodne środki płuczące (1). Ich zadaniem, poza eliminacją mikroorganizmów, jest usunięcie resztek organicznych i nieorganicznych.  Najczęściej używany jest podchloryn sodu, który posiada silne właściwości utleniające, antybakteryjne, usuwa warstwę mazistą, żywą i martwą tkankę oraz biofilm bakteryjny. Usunięcie...

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Wyślij SMS o treści TC.ART pod numer

91058

Zdobądź bezterminowy dostęp do artykułu z Bazy Wiedzy

Możesz przeczytać jeden artykuł
– ten który obecnie czytasz lub inny, wybrany przez Ciebie!

Możesz korzystać z artykułu na komputerze,
na tablecie, w telefonie

Koszt SMS'a to 10 zł netto (12,30 zł brutto)

Wprowadź kod otrzymany SMS'em:

Wyrażam zgodę na spełnienie świadczenia - dostarczenie treści cyfrowych nie zapisanych na nośniku materialnym - przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i przyjmuję do wiadomości, że tracę prawo do odstąpienia od umowy.

Właścicielem serwisu jest ELAMED Sp. z o.o. Sp.k., al. Roździeńskiego 188 c, 40-203 Katowice
Dział Obsługi Klienta: tel. 32 788 51 28, e-mail: dok@elamed.pl

Usługę Premium SMS obsługuje Smartpay, grupa Mobiltek. Usługa dostępna dla T-mobile, Plus GSM, Orange, Play.

Zgłoszenie reklamacji: reklamacje@mobiltek.pl

Regulamin usługi Baza Wiedzy | Regulamin ŚUDE | Regulamin smartpay
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij