Odbudowa koronami pełnoceramicznymi z dwukrzemianu litu IPS e.max CAD – opis systemu protetycznego oraz przypadki kliniczne

W pracy przedstawiono system IPS e.max firmy Ivoclar Vivadent ze szczególnym uwzględnieniem ceramiki szklanej na bazie dwukrzemianu litu IPS e.max CAD. Przedstawiono poszczególne komponenty systemu i szczegółowo opisano właściwości, rodzaje produkowanych bloczków, wskazania i przeciwwskazania do zastosowania materiału IPS e. max CAD.

IPS e.max to system całoceramiczny pozwalający na wykonanie pełnego wachlarza stałych uzupełnień protetycznych – od licówek po 10-punktowe mosty. IPS e.max wykorzystuje się w różnych procesach wykonawstwa laboratoryjnego, takich jak: tłoczenie – ceramika konfekcjonowana w pastylkach: ceramika szklana IPS e.max Press na bazie dwukrzemianu litu oraz ceramika szklana zawierająca fluoroapatyt IPS e.max ZirPress do natłaczania na podbudowy z tlenku cyrkonu; CAD/CAM – bloczki: ceramika szklana na bazie dwukrzemianu litu IPS e.max. CAD oraz tlenek cyrkonu IPS e.max ZirCAD; licowanie techniką napalania – nanofluoroapatytowa cermika szklana IPS e.max Ceram do charakteryzacji/licowania wszystkich komponentów IPS e.max. Właściwości IPS e.max CADIPS e.max CAD to bloczki z ceramiki szklanej na bazie dwukrzemianu litu, sprzedawane w stanie wstępnie skrystalizowanym („niebieskim”), co ułatwia i przyspiesza proces frezowania (1). Ścisły nadzór nad technologicznym procesem produkcji gwarantuje jednorodność wytwarzanego materiału. Po...

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Wyślij SMS o treści TC.ART pod numer

91058

Zdobądź bezterminowy dostęp do artykułu z Bazy Wiedzy

Możesz przeczytać jeden artykuł
– ten który obecnie czytasz lub inny, wybrany przez Ciebie!

Możesz korzystać z artykułu na komputerze,
na tablecie, w telefonie

Koszt SMS'a to 10 zł netto (12,30 zł brutto)

Wprowadź kod otrzymany SMS'em:

Wyrażam zgodę na spełnienie świadczenia - dostarczenie treści cyfrowych nie zapisanych na nośniku materialnym - przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i przyjmuję do wiadomości, że tracę prawo do odstąpienia od umowy.

Właścicielem serwisu jest ELAMED Sp. z o.o. Sp.k., al. Roździeńskiego 188 c, 40-203 Katowice
Dział Obsługi Klienta: tel. 32 788 51 28, e-mail: dok@elamed.pl

Usługę Premium SMS obsługuje Smartpay, grupa Mobiltek. Usługa dostępna dla T-mobile, Plus GSM, Orange, Play.

Zgłoszenie reklamacji: reklamacje@mobiltek.pl

Regulamin usługi Baza Wiedzy | Regulamin ŚUDE | Regulamin smartpay
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij