Podjęcie sprawy artykulacyjnej “poduszki powietrznej”. Odbudowa zębów tylnych w dwóch etapach

Uszczelnianie bruzd w stałych zębach trzonowych i przedtrzonowych oraz w zębach mlecznych wciąż stanowi kwestię sporną. Niemniej jednak, jako element solidnej strategii leczenia profilaktycznego, uszczelnianie bruzd jest przełomowym rozwiązaniem w wysiłkach zmierzających do utrzymania uzębienia w stanie wolnym od próchnicy.

Opierając się na przykładzie klinicznym, poniższy artykuł prezentuje podejście zmierzające do zwiększenia szans na ochronę zębów przy wykorzystaniu tej odmiany nieinwazyjnego leczenia. Uszczelnianie bruzd jest bezbolesne, niedrogie i daje w dłuższym terminie bardzo dobre efekty. Powyższe powody powinny przeważyć szalę na jego korzyść pomimo ewentualnych wątpliwości dotyczących „nadmiernego” leczenia. Zaczątki próchnicy mogą uszkodzić strukturę zęba i miazgę. W najgorszym wypadku może wystąpić konieczności usunięcia zęba. Przypadek pacjentki  Dwunastoletnia pacjentka zgłosiła się do gabinetu po raz pierwszy w grudniu 2013 roku. Przy tej okazji przeszła rutynową kontrolę uzębienia. Wykonana w trakcie tej wizyty radiografia panoramiczna ujawniła typowe dla tego wieku uzębienie mieszane. Prześwietlenie jasno uwidoczniło próchnicę w...

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Wyślij SMS o treści TC.ART pod numer

91058

Zdobądź bezterminowy dostęp do artykułu z Bazy Wiedzy

Możesz przeczytać jeden artykuł
– ten który obecnie czytasz lub inny, wybrany przez Ciebie!

Możesz korzystać z artykułu na komputerze,
na tablecie, w telefonie

Koszt SMS'a to 10 zł netto (12,30 zł brutto)

Wprowadź kod otrzymany SMS'em:

Wyrażam zgodę na spełnienie świadczenia - dostarczenie treści cyfrowych nie zapisanych na nośniku materialnym - przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i przyjmuję do wiadomości, że tracę prawo do odstąpienia od umowy.

Właścicielem serwisu jest ELAMED Sp. z o.o. Sp.k., al. Roździeńskiego 188 c, 40-203 Katowice
Dział Obsługi Klienta: tel. 32 788 51 28, e-mail: dok@elamed.pl

Usługę Premium SMS obsługuje Smartpay, grupa Mobiltek. Usługa dostępna dla T-mobile, Plus GSM, Orange, Play.

Zgłoszenie reklamacji: reklamacje@mobiltek.pl

Regulamin usługi Baza Wiedzy | Regulamin ŚUDE | Regulamin smartpay
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij