Proces diagnostyczno-terapeutyczny z wykorzystaniem deprogramatora Koisa – opis przypadku

W leczeniu dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego istnieje wiele schematów terapeutycznych. Coraz popularniejsze staje się zastosowanie szyn z platformą przednią, tak zwanych deprogramatorów. Jedną z tego typu szyn jest deprogramator Koisa.

Na układ stomatognatyczny (US) składają się: zęby, mięśnie, kości, stawy i nerwy połączone w funkcjonalną całość. Zachwianie ich wzajemnej relacji, które przekracza zakres adaptacji, prowadzi do zespołu dysfunkcji US (1). U pacjentów z dysfunkcją US można rozpoznać niewydolność funkcji mięśni żucia, która przejawia się zmienionym modelem żucia i wzmożonym napięciem mięśniowym w obrębie US. Występujące często interferencje w obrębie zębów (np. węzły urazowe) pociągają za sobą zmianę modelu żucia. Powstałe ruchy omijające pogarszają i tak niewydolną funkcję mięśni oraz negatywnie oddziałują na SSŻ. Leczenie dysfunkcji narządu żucia polega na właściwej diagnostyce i odtworzeniu funkcjonalnej harmonii wszystkich składowych elementów US. Lektura publikacji specjalistycznych uzmysławia coraz częstsze zastosowanie w tym celu aparatów zwanych deprogramatorami, które odnajdują zastosowanie w: diagnostyce i leczeniu bólowych dysfunkcji narządu...

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Wyślij SMS o treści TC.ART pod numer

91058

Zdobądź bezterminowy dostęp do artykułu z Bazy Wiedzy

Możesz przeczytać jeden artykuł
– ten który obecnie czytasz lub inny, wybrany przez Ciebie!

Możesz korzystać z artykułu na komputerze,
na tablecie, w telefonie

Koszt SMS'a to 10 zł netto (12,30 zł brutto)

Wprowadź kod otrzymany SMS'em:

Wyrażam zgodę na spełnienie świadczenia - dostarczenie treści cyfrowych nie zapisanych na nośniku materialnym - przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i przyjmuję do wiadomości, że tracę prawo do odstąpienia od umowy.

Właścicielem serwisu jest ELAMED Sp. z o.o. Sp.k., al. Roździeńskiego 188 c, 40-203 Katowice
Dział Obsługi Klienta: tel. 32 788 51 28, e-mail: dok@elamed.pl

Usługę Premium SMS obsługuje Smartpay, grupa Mobiltek. Usługa dostępna dla T-mobile, Plus GSM, Orange, Play.

Zgłoszenie reklamacji: reklamacje@mobiltek.pl

Regulamin usługi Baza Wiedzy | Regulamin ŚUDE | Regulamin smartpay
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij