Wkład koronowy kompozytowy jako metoda odbudowy zęba z żywą miazgą – opis przypadku

W artykule na podstawie opisu przypadku klinicznego przedstawiono jeden ze sposobów odbudowy rozległego ubytku próchnicowego za pomocą wkładu koronowego wykonanego z materiału kompozytowego.

Odbudowa pośrednia za pomocą wkładu koronowego to określenie korony częściowej wykonanej z materiału kompozytowego, ceramiki, metalu lub stopu metali, osadzonej pasywnie, zacementowanej w ubytku spreparowanym według określonych zasad (1). Obecnie coraz częściej wykonuje się je z materiałów kompozytowych. Podyktowane jest to możliwością łatwiejszego dostosowania, ewentualnej korekty bądź naprawy w jamie ustnej pacjenta, bez konieczności odsyłania uzupełnienia do laboratorium protetycznego (2). Warto także wspomnieć o aspekcie ekonomicznym – prace wykonane z ceramiki lub ze złota wymagają znacznie wyższych nakładów finansowych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o sposobie odbudowy utraconych twardych tkanek zęba należy dokładnie przeanalizować sytuację kliniczną. W przypadku rozległych ubytków próchnicowych dzięki...

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Wyślij SMS o treści TC.ART pod numer

91058

Zdobądź bezterminowy dostęp do artykułu z Bazy Wiedzy

Możesz przeczytać jeden artykuł
– ten który obecnie czytasz lub inny, wybrany przez Ciebie!

Możesz korzystać z artykułu na komputerze,
na tablecie, w telefonie

Koszt SMS'a to 10 zł netto (12,30 zł brutto)

Wprowadź kod otrzymany SMS'em:

Wyrażam zgodę na spełnienie świadczenia - dostarczenie treści cyfrowych nie zapisanych na nośniku materialnym - przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i przyjmuję do wiadomości, że tracę prawo do odstąpienia od umowy.

Właścicielem serwisu jest ELAMED Sp. z o.o. Sp.k., al. Roździeńskiego 188 c, 40-203 Katowice
Dział Obsługi Klienta: tel. 32 788 51 28, e-mail: dok@elamed.pl

Usługę Premium SMS obsługuje Smartpay, grupa Mobiltek. Usługa dostępna dla T-mobile, Plus GSM, Orange, Play.

Zgłoszenie reklamacji: reklamacje@mobiltek.pl

Regulamin usługi Baza Wiedzy | Regulamin ŚUDE | Regulamin smartpay
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij