Wykorzystanie pola magnetycznego niskiej częstotliwości w stomatologii

Pola magnetyczne niskiej częstotliwości mogą uzupełniać konwencjonalne leczenie endodontyczno-periodontologiczne. Zaletami terapii polem magnetycznym są równomierne przenikanie do tkanek, prostota przeprowadzenia zabiegu oraz zmniejszenie ryzyka narażenia organizmu na uboczne skutki leczenia farmakologicznego.

W ostatnich latach zwiększyło się zainteresowanie wykorzystaniem zmiennego pola magnetycznego niskiej częstotliwości w stomatologii. Pole magnetyczne znalazło zastosowanie m.in. w leczeniu przewlekłych zapaleń i bólów tkanek okołowierzchołkowych, zmian osteolitycznych w okolicy wierzchołków, powikłań poekstrakcyjnych (np. w przypadku tzw. suchego zębodołu) oraz dysfunkcji nerwów układu stomatognatycznego (1). W terapii wykorzystuje się solenoidy (cewki) (fot. 1), emitujące zmienne pole magnetyczne o wysokim natężeniu pola magnetycznego (wartość indukcji magnetycznej: 0.1-20 mT) i o niskiej częstotliwości poniżej 100 Hz lub płaskie aplikatory wytwarzające niejednorodne pole magnetyczne o wyższych wartościach częstotliwości dochodzących nawet do wartości 3000 Hz, ale o niższej wartości indukcji magnetycznej (do 100 µT) (2). Nowością na rynku jest magnetoledoterapia polegająca na skojarzonym oddziaływaniu magnetostymulacji i energii świetlnej uzyskanej z wysokoenergetycznych diod LED, wywołującym efekty przeciwzapalne i przeciwbólowe (3). U pacjentów stomatologicznych stosuje się zwykle aplikatory punktowe do oddziaływania miejscowego...

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Wyślij SMS o treści TC.ART pod numer

91058

Zdobądź bezterminowy dostęp do artykułu z Bazy Wiedzy

Możesz przeczytać jeden artykuł
– ten który obecnie czytasz lub inny, wybrany przez Ciebie!

Możesz korzystać z artykułu na komputerze,
na tablecie, w telefonie

Koszt SMS'a to 10 zł netto (12,30 zł brutto)

Wprowadź kod otrzymany SMS'em:

Wyrażam zgodę na spełnienie świadczenia - dostarczenie treści cyfrowych nie zapisanych na nośniku materialnym - przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i przyjmuję do wiadomości, że tracę prawo do odstąpienia od umowy.

Właścicielem serwisu jest ELAMED Sp. z o.o. Sp.k., al. Roździeńskiego 188 c, 40-203 Katowice
Dział Obsługi Klienta: tel. 32 788 51 28, e-mail: dok@elamed.pl

Usługę Premium SMS obsługuje Smartpay, grupa Mobiltek. Usługa dostępna dla T-mobile, Plus GSM, Orange, Play.

Zgłoszenie reklamacji: reklamacje@mobiltek.pl

Regulamin usługi Baza Wiedzy | Regulamin ŚUDE | Regulamin smartpay
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij