Wykorzystanie przeszczepu podnabłonkowej tkanki łącznej do korekty tkanek miękkich w leczeniu implantoprotetycznym – opis przypadku

W pracy został opisany przypadek pokrycia recesji dziąseł w okolicy wszczepu środkostnego w celu poprawy estetyki ostatecznej pracy.

Title: Use of subepithelial connective tissue graft to correct soft tissues for implantoprosthetic treatment – a case reportStreszczenie: Efekt estetyczny leczenia implantoprotetycznego nie zależy jedynie od prawidłowej pozycji wszczepu oraz uzupełnienia protetycznego; duży wpływ na odbiór wizualny ostatecznej pracy ma stan tkanek miękkich. Bardzo często to właśnie nieodpowiedni stan tkanek miękkich decyduje o niepowodzeniu leczenia implantoprotetycznego. W pracy został opisany przypadek pokrycia recesji dziąseł w okolicy wszczepu środkostnego w celu poprawy estetyki ostatecznej pracy.Słowa kluczowe: implanty śródkostne, recesje dziąseł, przeszczep podnabłonkowej tkanki łącznejSummary: The aesthetic effect of implanto­prosthetic treatment does not only depend on the correct position of an implant and a prosthetic restoration. The state of soft...

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Wyślij SMS o treści TC.ART pod numer

91058

Zdobądź bezterminowy dostęp do artykułu z Bazy Wiedzy

Możesz przeczytać jeden artykuł
– ten który obecnie czytasz lub inny, wybrany przez Ciebie!

Możesz korzystać z artykułu na komputerze,
na tablecie, w telefonie

Koszt SMS'a to 10 zł netto (12,30 zł brutto)

Wprowadź kod otrzymany SMS'em:

Wyrażam zgodę na spełnienie świadczenia - dostarczenie treści cyfrowych nie zapisanych na nośniku materialnym - przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i przyjmuję do wiadomości, że tracę prawo do odstąpienia od umowy.

Właścicielem serwisu jest ELAMED Sp. z o.o. Sp.k., al. Roździeńskiego 188 c, 40-203 Katowice
Dział Obsługi Klienta: tel. 32 788 51 28, e-mail: dok@elamed.pl

Usługę Premium SMS obsługuje Smartpay, grupa Mobiltek. Usługa dostępna dla T-mobile, Plus GSM, Orange, Play.

Zgłoszenie reklamacji: reklamacje@mobiltek.pl

Regulamin usługi Baza Wiedzy | Regulamin ŚUDE | Regulamin smartpay
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij