Zastosowanie ruchomych uzupełnień protetycznych u pacjentów w wieku rozwojowym

Ze względu na dynamiczny proces, jakim jest wzrost układu stomatognatycznego, leczenie protetyczne pacjentów w wieku rozwojowym należy wykonać zgodnie z określonym schematem postępowania stosownym do wieku pacjenta. Postępowanie terapeutyczne należy prowadzić pod kontrolą specjalistów z wielu dziedzin stomatologicznych.

TITLE: Application of prosthetic restorations in adolescent patientsSTRESZCZENIE: Ze względu na dynamiczny proces, jakim jest wzrost układu stomatognatycznego, leczenie protetyczne pacjentów w wieku rozwojowym należy wykonać zgodnie z określonym schematem postępowania stosownym do wieku pacjenta. Postępowanie terapeutyczne należy prowadzić pod kontrolą specjalistów z wielu dziedzin stomatologicznych, takich jak: pedodoncja, ortodoncja i protetyka, a także przy współpracy z rodzicami lub ze stałymi opiekunami dziecka. W artykule zaproponowano rozwiązania tego złożonego problemu stomatologicznego z uwzględnieniem: wieku pacjenta, rozległości ubytków zębowych oraz możliwości, jakie niesie współczesna stomatologia. Ponadto pracę zilustrowano opisem przypadku pacjenta z Poradni Ortodoncji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.SŁOWA KLUCZOWE: protezy dziecięce, wiek rozwojowySUMMARY: Due to the rapid growth of stomatognathic system, the prosthodontic treatment of children should be carried out according to set patterns. Treatment needs must be controlled by specialists from multiple branches of dentistry such as: paediatric dentistry, orthodontics and...

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Wyślij SMS o treści TC.ART pod numer

91058

Zdobądź bezterminowy dostęp do artykułu z Bazy Wiedzy

Możesz przeczytać jeden artykuł
– ten który obecnie czytasz lub inny, wybrany przez Ciebie!

Możesz korzystać z artykułu na komputerze,
na tablecie, w telefonie

Koszt SMS'a to 10 zł netto (12,30 zł brutto)

Wprowadź kod otrzymany SMS'em:

Wyrażam zgodę na spełnienie świadczenia - dostarczenie treści cyfrowych nie zapisanych na nośniku materialnym - przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i przyjmuję do wiadomości, że tracę prawo do odstąpienia od umowy.

Właścicielem serwisu jest ELAMED Sp. z o.o. Sp.k., al. Roździeńskiego 188 c, 40-203 Katowice
Dział Obsługi Klienta: tel. 32 788 51 28, e-mail: dok@elamed.pl

Usługę Premium SMS obsługuje Smartpay, grupa Mobiltek. Usługa dostępna dla T-mobile, Plus GSM, Orange, Play.

Zgłoszenie reklamacji: reklamacje@mobiltek.pl

Regulamin usługi Baza Wiedzy | Regulamin ŚUDE | Regulamin smartpay
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij