W dniach 9-12 kwietnia w Krakowie, w budynku Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się wielkie święto polskiej stomatologii – 12 Kongres Stomatologów Polskich.

 

Spotkanie odbywa się raz na pięć lat, jest czasem podsumowania rozwoju nauki, przedstawienia dokonań oraz wyznaczania kierunków na przyszłość, do czego nawiązywało też hasło przewodnie: „Wszyscy jesteśmy połączeni. Stomatologia wobec wymagań współczesnej medycyny”.

 

Podczas Kongresu licznie zgromadzeni uczestnicy mieli szansę zapoznać się z bieżącymi trendami w stomatologii, która przecież w ostatnich latach niezwykle dynamicznie się rozwija. Uwagę poświęcono rozwojowi technologicznemu, a więc nowym możliwościom sprzętowym i materiałowym. Nie zapomniano też o tym, co z takim postępem powinno iść w parze – o rozwoju, szkoleniu i kształceniu osobowości lekarza, którzy musi mieć wiedzę i umiejętności, by sprostać coraz bardziej wymagającemu pacjentowi.

 

Liczne sesje naukowe przyciągnęły wielu słuchaczy, a prócz wielu wybitnych prelegentów z Polski na Kongresie można było wysłuchać wykładów znamienitych gości z zagranicy, m.in.: prof. Gila Alcoforando (Portugalia), prof. Galiny Biloklytskiej (Ukraina), prof. Alberta Caprioglio (Włochy) czy MUDr. Pavla Chrz (Czechy).

 

Gratulujemy udanego Kongresu mając nadzieję, że wydarzenia takie jak to w sposób realny przyczynią się do rozwoju i poszerzania perspektyw nowoczesnej stomatologii.

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij