17 maja bieżącego roku w hotelu Filmar w Toruniu odbył się kurs dla lekarzy stomatologów poświęcony radiologii stomatologicznej w ogólnej praktyce stomatologicznej.

Wykłady poprowadziła prof. dr hab. n. med. Ingrid Różyło-Kalinowska, Kierownik Samodzielnej Pracowni Propedeutyki Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej UM w Lublinie – uznany i ceniony specjalista w dziedzinie radiologii.

 Program kursu obejmował przede wszystkim sposoby rejestracji obrazu radiologicznego, techniki wykonywania zdjęć wewnątrzustnych i zewnątrzustnych, gdyż jest to ważny aspekt dokumentacji przypadku leczenia poszczególnych pacjentów. Omówione zostały najczęściej popełniane błędy i artefakty w obrazach radiologicznych oraz anatomia radiologiczna zdjęć wewnątrzustnych i zewnątrzustnych. Szczególna uwaga została poświęcona systematycznemu podejściu do interpretacji zdjęć rentgenowskich, postępowi, jaki dokonał się w diagnostyce radiologicznej próchnicy zębów oraz w obrazowaniu radiologicznym w endodoncji w ciągu ostatnich lat. Wśód poruszanej tematyki nie mogło też zabraknąć tomografii stożkowej, która jest coraz bardziej popularnym sposobem obrazowania – nie tylko dla implantologów.

Patronat nad wydarzeniem objął „TPS – Twój Przegląd Stomatologiczny” – cieszymy się, że spotkał się z tak dużym zainteresowaniem i już zapraszamy na kolejne kursy organizowane przez Expo-Andre.

 

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij