Artykuł jest przeglądem piśmiennictwa, dotyczącym profilaktyki ortodontycznej wieku rozwojowego, opisującym zasady zapobiegania powstawaniu wad zgryzu w poszczególnych okresach życia dziecka.

 

Zwrócono uwagę na konieczność uwzględnienia w działaniach profilaktycznych dynamiki procesów rozwojowych w układzie stomatognatycznym. Omówiono zasady postępowania zapobiegawczego w kolejnych okresach rozwojowych: niemowlęcym, poniemowlęcym, przedszkolnym i szkolnym. Podkreślono konieczność współpracy lekarza, pedodonty, ortodonty, pediatry i logopedy w leczeniu pacjentów w wieku rozwojowym.

Więcej przeczytasz w najnowszym "TPS - Twoim Przegladzie Stomatologicznym"

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij