Podejmowanie decyzji, planowanie i postępowanie w przypadku niepowodzenia leczenia endodontycznego.

Podstawowym zadaniem nowoczesnej stomatologii jest możliwie jak najdłuższe utrzymanie uzębienia z zachowaniem jego funkcji oraz estetyki. Obserwowany w ostatnich latach rozwój w zakresie technik oraz materiałów stosowanych w endodoncji umożliwił zachowanie zębów, które jeszcze kilka lat temu były kwalifikowane do ekstrakcji.

Powodem powikłań, jakie obserwuje się po leczeniu endodontycznym, są  przede wszystkim bakterie przetrwałe w systemie korzeniowym, których obecność spowodowana jest nieodpowiednim leczeniem lub brakiem odpowiedniej profilaktyki antyseptycznej.

Jednym ze sposobów mających na celu minimalizację komplikacji po leczeniu endodontycznym jest obserwacja i odpowiednia kontrola zęba. Jest to możliwe, kiedy stwierdza się nieprawidłową obturację kanałów korzeniowych bez zmian zapalnych w obrębie tkanek okołowierzchołkowych.

Autor: lek dent. Tomasz Olek

Przeczytaj artykuł tutaj

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij