z wykorzystaniem wolnego przeszczepu dziąsłowego z zastosowaniem membran PRF.

Powstanie recesji dziąseł przy dolnych zębach jest często związane z trudnymi śluzówkowo-dziąsłowymi warunkami, takimi jak brak dziąsła zrogowaciałego, obecność nieprawidłowego wędzidełka i płytkiego przedsionka jamy ustnej.

Procedura zabiegowa z zastosowaniem przeszczepu nabłonkowego wykorzystywana jest do poszerzenia lub odtworzenia strefy dziąsła zrogowaciałego, co powoduje zahamowanie progresji recesji dziąsłowych. Membrana PRF (platelet-rich fibryn, włóknik bogatopłytkowy) dzięki obecności dużej liczby czynników wzrostu wpływa na mechanizmy naprawcze w miejscu augmentacji, pobudzając angiogenezę i proliferację nabłonka.

Autorzy: lek. stom. Marta Cieślik-Wegemund, lek. stom. Łukasz Gilowski

Przeczytaj artykuł tutaj

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij