Artykuł opisuje przypadek leczenia implantoprotetycznego pacjenta z trzykrotną utratą pierwotnie zintegrowanych implantów.

Pacjent z bezzębiem szczęki i żuchwy zaopatrzony protezą całkowitą górną i protezą całkowitą dolną overdenture opartą na implantach w przeciągu 4 lat trzykrotnie i na trzy różne sposoby utracił implant korzeniowy w żuchwie. Po trzecim zabiegu implantacji i półrocznej kontroli zarówno osteointegracja istniejących implantów, jak i protetyczne odtworzenie funkcji i estetyki układu stomatognatycznego są zadowalające zarówno dla pacjenta, jak i dla lekarza prowadzącego.

Ostateczne zastąpienie miniimplantów jednofazowych implantami dwufazowymi o większej średnicy oraz rygorystyczne przestrzeganie terminów wizyt kontrolnych i wykonywanej podczas nich korekty mezjostruktury protetycznej wydają się czynnikami pozwalającymi osiągnąć długotrwały zadowalający efekt terapeutyczny.

Autorzy: lek. stom. Henryk Frelich, lek. stom. Katarzyna Szendera

Przeczytaj artykuł tutaj

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij