Już po raz 21. odbyła się Ogólnopolska Konferencja Stomatologiczna Targi Stomatologiczne Expodent. 16-17 października w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu spotkali się lekarze stomatolodzy, wykładowcy i wystawcy.

Wykładem otwierającym pierwszy dzień Konferencji była prelekcja prof. dr. hab. n. med. Stanisława Majewskiego „Logika planowania i realizacji leczenia protetycznego w kontekście eliminacji powikłań będących najczęstszą przyczyną pozwów w ramach odpowiedzialności zawodowej”. Pierwsza sesja wykładów dotyczyła protetyki, kolejne: chirurgii stomatologicznej, sedacji wziewnej i laserów w stomatologii, dysfunkcji układu ruchowego narządu żucia, bezpieczeństwa praktyki lekarskiej, miscellanea, stomatologii wieku rozwojowego oraz stomatologii estetycznej. Zebrani lekarze uczestniczyli w 30 sesjach wykładowych oraz w kursie poruszającym temat dysfunkcji układu ruchowego narządu żucia. Na targach swoje produkty zaprezentowało 72 wystawców.

Na koniec pierwszego dnia ogłoszono wyniki Konkursu na Najlepszy Produkt XXI Targów Stomatologicznych Expodent. Zwycięzców wyłoniła Komisja Konkursowa. Elamed Media Group, wydawca „TPS – Twojego Przeglądu Stomatolicznego”, „Nowoczesnego Technika Dentystycznego” i „Asysty Dentystycznej”, został nagrodzony aż dwoma wyróżnieniami: I miejsce w kategorii: Wydawnictwo Roku 2015 za cykl multimedialnych szkoleń z zakresu leczenia endodontycznego oraz II miejsce w kategorii: Wydawnictwo edukacyjne dla pacjentów za „Zdrowy Uśmiech”. Szkolenia DVD z zakresu leczenia endodontycznego to filmowe materiały szkoleniowe wyjaśniające etapy postępowania endodontycznego przedstawione na konkretnych przypadkach klinicznych. Cykl obejmuje: Opracowanie kanałów prostych; Opracowanie kanałów zakrzywionych instrumentami palcowymi – metoda step-back; Retreatment i bezpośrednią odbudowę wkładami koronowo-korzeniowymi z włókien szklanych; Usuwanie złamanych instrumentów, usuwanie wkładów metalowych; Odbudowę zębów bocznych po leczeniu endodontycznym. „Zdrowy Uśmiech” to dodatek dla pacjenta w formie magazynu, który ma na celu edukowanie pacjenta podczas odwiedzin w gabinecie stomatologicznym.

Kolejna XXII edycja Konferencji odbędzie się 21-22 października 2016 roku.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij