W artykule został opisany przypadek resorpcji zewnętrznej przy zębie 22. W leczeniu wykorzystano laser Er:YAG do opracowania korzenia.

Resorpcja zewnętrzna korzenia stanowi schorzenie, które niejednokrotnie jest trudne w leczeniu. Często samo antyseptyczne leczenie kanałowe jest niewystarczające i wymaga dodatkowo chirurgicznego oczyszczenia powierzchni korzenia. Współcześnie tradycyjne metody wykorzystujące skalpel i wiertła są zastępowane zabiegami laserowymi. W artykule został opisany przypadek resorpcji zewnętrznej przy zębie 22. W leczeniu wykorzystano laser Er:YAG do opracowania korzenia. Następnie oczyszczoną powierzchnię pokryto materiałem MTA. Przedstawiono zalety powyższego postępowania.

Autorzy artykułu: lek. stom. Katarzyna Świder, lek. stom. Jacek Matys, dr n. med. Rafał Flieger

Pełny artykuł tutaj.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij