W dniach 10-12 marca odbyła się już 24. edycja Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT. Według danych organizatorów Targi odwiedziło 15 tysięcy osób, które zapoznały się z ofertą 400 wystawców z Polski i zagranicy.

Relacja KRAKDENT 2016

Aby sprostać oczekiwaniom wystawców, zwiększono powierzchnię wystawową o 1300 m2. Jak co roku uczestnicy wzięli udział w wykładach i szkoleniach. W ramach KRAKDENT-edu zorganizowano 5 warsztatów praktycznych dla asystentek i higienistek stomatologicznych, 7 dla techników dentystycznych oraz 8 sesji dla lekarzy. Równolegle do targów odbywały się prezentacje i warsztaty przygotowane przez wystawców.

Najbardziej wdzięczną nagrodą KRAKDENT-u jest wyróżnienie za najpiękniejsze stoisko. Trzecim miejsce zostało nagrodzone stoisko firmy NeoVision Orthodontic, drugie miejsce otrzymała GlaxoSmithKline, natomiast za najpiękniejsze stoisko tej edycji Targów nagrodzono firmę MARKU. Firma MARKU podczas wystawy świętowała 25-lecie swojej działalności. Swoje srebrne gody obchodziły również firmy Meditrans i Hol-Dental. Wszystkim firmom życzymy kolejnych sukcesów.

Pierwszy dzień Targów zakończono uroczystą kolacją podczas której wręczono Medale Najwyższej Jakości Targów KRAKDENT. W tym roku zwycięskimi okazały się – piec HELIOS PRO firmy ROKO Arkadiusz Rokosa (w kategorii: sprzęt, aparatura oraz instrumentarium do techniki dentystycznej); CERAMAGE UP firmy Hol-Dental Depot Urszula Chudak (materiały używane (lub stosowane) w pracowniach i laboratoriach techniki dentystycznej). W kategorii materiały stomatologiczne i kliniczne przyznano dwie nagrody: firmom Ivoclar-Vivadent oraz VOCO. Firma Molteni została nagrodzona w kategorii materiały pomocnicze, preparaty i urządzenia profilaktyczne. W kategorii wydawnictwa, edukacja, oprogramowanie dla stomatologii wyróżniono GlaxoSmithKline.

Tegorocznymi nowościami organizacyjnymi były multimedialnego planu hali, który dostępny był w infokioskach w lobby EXPO Kraków, oraz kawiarnia Dento Cafe usytuowana w hali Dunajec. W ramach akcji DENTOPOMOC wystawcy przekazali dla dzieci i młodzieży z domów dziecka – szczoteczki, plecaki, kubki, pasty, płyny do płukania zębów, książki, kolorowanki, zabawki, ołówki i gumki, nici dentystyczne oraz naklejki.

Tegoroczne Targi przeszły już do historii, a za rok odbędą się jubileuszowe 25. Targi Krakdent (9-11 marca).

Relację mozecie obejrzeć tutaj.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij