Ból głowy jest jedną z najczęstszych dolegliwości zgłaszanych przez pacjentów. Diagnostyka bólu głowy i twarzy jest nierzadko trudna.

Celem niniejszej publikacji jest przegląd jednostek chorobowych  z dziedziny neurologii, które z uwagi na lokalizację dolegliwości bólowych mogą być  mylone z bólem zębopochodnym. Zamieszczono krótkie opisy poszczególnych chorób,  zwracając szczególną uwagę na charakterystykę bólu, jego umiejscowienie, czas trwania  oraz czynniki wyzwalające. W przedstawionych opisach uwzględniono również etiologię  oraz metody leczenia poszczególnych jednostek chorobowych. Podkreślona została także  rola interdyscyplinarnego podejścia do pacjenta.

Autorzy artykulu: lek. Anna Starostka-Tatar, dr hab. n. med. Beata Łabuz-Roszak, lek. Izabela Rozmiłowska, lek. Magdalena Torbus, lek. Bogna Pierzchała, prof. dr hab. n. med. Krystyna Pierzchała

Cały artykuł przeczytaj tutaj.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij