do leczenia ziarniniaka szczelinowatego jako element postępowania przedprotetycznego - własne obserwacje.

Zmiany łagodne o charakterze przerostów błony śluzowej jamy ustnej, różnych rozmiarów i umiejscowienia, to coraz częstszy problem w przygotowaniu  przedprotetycznym. Wpływa na to wiele czynników. Zbyt długie użytkowanie protez, przyjmowanie leków predysponujących do przerostów błony śluzowej jamy ustnej i zła higiena mają duży wpływ na rozwój tych zmian. Pacjenci z wymienionymi schorzeniami najczęściej trafiają do Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Fryderyka Chopina nr 1 w Rzeszowie skierowani przez lekarzy stomatologów lub lekarzy rodzinnych z powodu bólu, krwawienia lub niemożliwości wykonania nowych uzupełnień protetycznych. Bez korekty chirurgicznej często dalsze funkcjonowanie pacjentów jest utrudnione, a funkcje żucia, mowy i połykania niejednokrotnie są w znacznym stopniu upośledzone.

Autorzy: prof. dr hab. n. med. Bogumił Lewandowski, lek. dent. Adam Malawski-Róg, lek. stom. Mateusz Dymek, lek. dent. Miłosz Ambicki

Cały artykuł przeczytaj tutaj.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij