Centrum Szkoleniowe W&H - TPS - Twój Przegląd Stomatologiczny

Centrum Szkoleniowe W&H to komfortowo wyposażone miejsce do prowadzenia kursów dla lekarzy stomatologów oraz higienistek stomatologicznych.

Centrum podzielone jest na dwie części: seminaryjną, która może pomieścić 24 osoby oraz warsztatową. Obie części mogą działać zupełnie niezależnie i są wyposażone w wysokiej jakości projektory multimedialne, umożliwiające pełne odwzorowanie kolorów z prezentacji wykładowców.

W części warsztatowej znajduje się 12 unitów szkolnych firmy A-Dec oraz w pełni wyposażony gabinet z unitem A-Dec 500. Wybór unitów firmy A-Dec do Centrum Szkoleniowego W&H nie jest przypadkowy. W&H Dentalwerk jest od ponad 20 lat partnerem handlowym firmy A-Dec, do której dostarcza mikrosilniki i końcówki stomatologiczne. Również, unity firmy A-Dec znane są w świecie ze swojej niezawodności oraz ergonomii.

Wyposażenie Centrum Szkoleniowego jest odzwierciedleniem najnowszych trendów i technologii w stomatologii.
Instrumentarium unitów szkolnych A-Dec (każdego stanowiska) stanowią:
•    turbiny serii SYNEA VISION z bezcieniowym oświetleniem miejsca pracy z 5 diod LED rozmieszczonych wokół wiertła,
•    bezszczotkowe i bezobsługowe mikrosilniki elektryczne, najkrótsze i najmniejsze z obecnie dostępnych na rynku stomatologicznym;
•    z mikrosilnikami współpracują kątnice 1:1 i przyspieszające z serii SYNEA VISION w wersjach SHORT. Krótkie mikrosilniki i współpracujące z nim krótkie kątnice to rozwiązanie, które zmniejsza ciężaru zespołu mikrosilnik i kątnica i pozwala uzyskać mniejsze zmęczenia ręki Operatora, poprawę precyzji preparacji i poprawę ergonomii pracy. Również, każde stanowisko wyposażone jest w dwie kątnice profilaktyczne: Proxeo do polerowania gumkami i szczotkami oraz PROFIN o ruchu posuwisto-zwrotnym z pilnikami jednostronnym nasypem do znoszenia np. nawisów czy bezpiecznego wygładzania wypełnień w okolicach przydziąsłowych.

W zależności od profilu kursu, każdy z 12 z unitów szkolnych może zostać doposażony w najlepsze obecnie stanowisko do profesjonalnej profilaktyki Air Flow Master Piezon szwajcarskiej firmy EMS lub w przypadku szkoleń implantologicznych, w najnowsze urządzenie W&H do implantologii i chirurgii – implantMED SI-1023.

Oświetlenie operacyjne w unitach szkolnych stanowią bezcieniowe lampy diodowe firmy FARO o regulowanej jasności świecenia.

Żaden kurs praktyczny nie mógłby się odbyć bez odpowiednich fantomów. Zainstalowane na unitach szkolnych fantomy głowy niemieckiej firmy FRASACO umożliwiają prowadzenie kursów praktycznie ze wszystkich dziedzin stomatologii. Centrum Szkoleniowe posiada fantomy zębów do protetyki, profilaktyki, periodontologii, endodoncji i implantologii. Fantomy zębów mocowane są na magnes co również umożliwia łatwą kontrolę wykonanego ćwiczenia. Unity szkole A-Dec wraz z fantomami FRASACO, dzięki możliwości regulacji 3D nie tylko pozwalają na symulację rzeczywistych warunków pracy ale również naukę ergonomii.

W gabinet Centrum Szkoleniowego W&H znajduje się unit A-Dec 500. To jest główny punkt sali warsztatowej, gdzie wykładowca może w najbardziej zbliżonych do rzeczywistych warunkach prowadzić pokazy. Dla podniesienia komfortu obserwacji procedur postępowania wykładowcy pracującego na unicie A-Dec 500, w gabinecie zainstalowano mikroskop firmy ZEISS OPMI pico z torem wizyjnym HD. Obraz z mikroskopu jest wyświetlany z rzutnika na ekran umożliwiając uczestnikom kursu obserwowanie poszczególnych etapów zabiegu pozostając przy swoim fantomie. W przypadku kursów endodontycznych przenośne mikroskopy firmy ZEISS mogą również być zamontowane do unitów szkolnych umożliwiając naukę w zbliżonych do rzeczywistych warunkach..
Oświetlenie górne w gabinecie zrealizowane jest za pomocą dwóch bezcieniowych, diodowych lamp sufitowych polskiej firmy CKD.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij