Młodzi naukowcy spotkali się we Wrocławiu - TPS - Twój Przegląd Stomatologiczny

W dniach 6-8 kwietnia w ramach tegorocznej VII Międzynarodowej Studenckiej Konferencji Naukowej Młodych Naukowców oraz XXII Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych Uczelni Medycznych.

Młodzi naukowcy zaprezentowali swoje badania i prace poglądowe w ramach 15 sesji naukowych w języku polskim i angielskim. Tradycyjnie istotą konferencji była prezentacja osiągnięć studentów z polskich i zagranicznych ośrodków uniwersyteckich, podczas licznych sesji naukowych, w tym 6 w języku angielskim: internistycznej, neurologiczno-radiologicznej, kardiologiczno-angiologicznej, nauk o zdrowiu, case reprt II oraz sesji kontrowersje i trendy w medycynie, a także 9 w języku polskim: farmaceutycznej, nauk podstawowych, stomatologicznej, hematologiczno-onkologicznej, pediatrycznej, chorób zakaźnych, case report, zabiegowej oraz zdrowia publicznego i medycyny społecznej. Dodatkowo organizatorzy zadbali o możliwość nawiązania relacji pomiędzy studentami reprezentującymi różne uczelnie podczas wieczornego programu rozrywkowego.

Konferencje organizowane przez nasze Studenckie Towarzystwo Naukowe zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji zostało wygłoszonych 349 prac. Największym zainteresowaniem cieszyły się następujące sesje: case report, chorób wewnętrznych oraz kontrowersji i trendów w medycynie.
W tym roku, Konferencja cieszyła się szczególnym zainteresowaniem naszych kolegów z zagranicznych Uczelni Medycznych. Dlatego też postanowiliśmy wprowadzić dodatkową sesję w języku angielskim. Była to sesja case report II. Tę informację z aprobatą przyjęli zarówno studenci, jak i zasiadający w Komitetach Naukowych Członkowie - podkreśla przewodniczący Studenckiego Towarzystwa Naukowego UMW, Łukasz Gojny.

Zwieńczeniem jubileuszowej Konferencji była Uroczysta Gala w zabytkowym Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego, która odbyła się ostatniego dnia Konferencji. W tym roku po raz pierwszy, została poprowadzona w całości w języku angielskim, ze względu na dużą ilość zagranicznych gości. Jej uczestnicy mieli okazję do wysłuchania niepowtarzalnego wystąpienia dr n. med. Adama Domanasiewicza, wybitnego chirurga Kliniki Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki Uniwersyteckiego Szpitala we Wrocławiu W trakcie Gali ogłoszono także wyniki rankingu Studenckich Kół Naukowych roku akademickiego 2015/2016. Najlepszym okazało się SKN Promocji Zdrowia i Profilaktyki Chorób, którego opiekunem jest: dr n. med. Iwona Pirogowicz. Drugie miejsce przypadło SKN Endokrynologii, Hematologii i Onkologii przy Katedrze i Zakładzie Podstaw Nauk Medycznych natomiast trzecie, SKN przy Katedrze Patomorfologii. Z kolei za najwyższy wskaźnik PC, który ukazuje wydajność członków koła, nagrodę zdobyło SKN Endokrynologii, Hematologii i Onkologii przy Katedrze i Zakładzie Podstaw Nauk Medycznych, którego opiekunem jest dr hab. n. med. Ewa Barg. Przedstawiono zwycięzców we wszystkich 15 sesjach naukowych. Organizatorzy zaaranżowali także koktajl, w czasie którego toczyły się liczne kuluarowe dyskusje naukowe.

Znaczącą rolę odegrały także komisje naukowe, które nie tylko oceniały prace konkursowe, ale dawały cenne rady młodym naukowcom.  Organizatorzy dziękują całej kadrze naukowej zaangażowanej w przebieg sesji naukowych, w szczególności Pełnomocnikowi Rektora ds. ITS i STN, pani profesor Agnieszce Hałoń za pomoc i wsparcie udzielane Zarządowi STN na każdym etapie przygotowań i podczas Konferencji.

Konferencja została objęta Patronatem Honorowym: Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Zdrowia, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Wojewody Dolnośląskiego, Rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Dziekanów wszystkich Wydziałów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Wrocławia, Dolnośląskiej Izby Lekarskiej oraz Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij