Leczenie ortodontyczno-chirurgiczne pacjenta z dilaceracją siekacza górnego przyśrodkowego lewego – opis przypadku.

Dilaceracja jest to zaburzenie budowy zęba polegające na zagięciu korony w stosunku do korzenia (1, 2). Może być często spowodowane przebytym urazem zęba mlecznego, co w efekcie przyczynia się do zaburzenia rozwoju zęba. Położony jest on równolegle w stosunku do podstawy szczęki i może powodować zaburzenie rozwoju tkanki kostnej oraz niekorzystny wygląd pacjenta (1, 3). Dlatego bardzo ważne jest zdiagnozowanie wystąpienia dilaceracji, a następnie wdrożenie najwłaściwszego leczenia, które umożliwi wyrznięcie zęba i wprowadzenie go do łuku. Pozwoli to również na poprawę warunków estetycznych i funkcjonalnych pacjenta, a to na jego lepsze samopoczucie (4).

Autorzy: Izabela Cwalina, dr n. med. Leszek Cwalina, dr n. med. Dorota Dziemiańczyk-Pakieła, lek. dent. Grzegorz Pakieła, lek. dent. Agnieszka Cwalina

Całość artykułu przeczytaj tutaj.

Artykuł przeczytasz za darmo dzięki opcji :artykułu otwartego", czasopismo zamówisz na www.dlaspecjalistow.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij