Blisko 80 rynkowych nowości na stoiskach 200 wystawców oraz ponad 100 wykładów, warsztatów i kursów, które poprowadzi 129 wykładowców z całego świata – oto CEDE 2017.

CEDE wraca po rocznej przerwie spowodowanej organizacją Światowego Dorocznego Kongresu Stomatologicznego FDI 2016 Poznań. Po raz pierwszy będzie zorganizowane w nowej formule. Cenionej od lat wystawie produktów stomatologicznych towarzyszyć będzie trzydniowy Kongres Unii Stomatologii Polskiej. Wydarzenia przygotowano z myślą o integracji biznesu z nauką i praktyką oraz integracji samej nauki. W prace nad programem edukacyjnym zaangażowały się towarzystwa naukowe i organizacje lekarsko-dentystyczne, a także firmy produkujące lub dystrybuujące produkty stomatologiczne.
- CEDE 2017 to wydarzenie dla wszystkich uczestników branży stomatologicznej. Potrzebę bycia na bieżąco z nowoczesnymi technologiami zaspokoi ponad 200 wystawców i blisko 80 nowych produktów. Głodni wiedzy nie powinni być zawiedzeni programem Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, który jest wydarzeniem w równym stopniu dla lekarzy, jak i techników, asystentek czy higienistek – przekonuje Ewa Mastalerz, współwłaścicielka firmy Exactus, która organizuje CEDE.

Wystawa i wiedza dla każdego
Zwiedzanie stoisk wystawców tradycyjnie jest bezpłatne. Ci, którzy do nie zdążyli wygenerować karty wstępu przez Internet (tylko do 10 września), mogą to zrobić na miejscu, przy wejściach Wschodnim i Zachodnim. Karta wstępu na wystawę dodatkowo umożliwia udział w bezpłatnych sesjach Kongresu Unii Stomatologii Polskiej: sesji Naczelnej Izby Lekarskiej (15 września), sesji „Naukowy Zawrót Głowy – nowości w nauce” (16 września), sympozjum satelitarnym firmy GSK (14 i 16 września), sympozjum satelitarnym firmy Pierre Fabre Medicament (15 września). Wstęp wolny obowiązuje także na debatę pt. „Czy polskie dzieci muszą być skazane na próchnicę?” (14 września) oraz niektóre szkolenia firmowe. Najlepszym partnerem w poruszaniu się po pawilonach MTP oraz salach wykładowych będzie bezpłatna aplikacja mobilna CEDE (zobacz kod QR).
- Z uwagi na dużą liczbę sesji udział w Kongresie warto odpowiednio zaplanować. Jednak niezależnie od wyboru, uczestnicy wykładów, warsztatów czy kursów spotkają się z cenionymi i lubianymi praktykami z Polski oraz zagranicy. Są gwarancją wysokiego poziomu i tego, że czas absencji w gabinecie zwróci się z nawiązką – zapewnia prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak, przewodnicząca Rady Naukowej Kongresu.

Edukacja: praktyka ponad wszystko
Według jakiego klucza szukać ciekawych tematów? Prof. Dominiak, od niedawna Członek Komitetu Edukacyjnego Światowej Federacji Dentystycznej FDI, zwraca uwagę, że Kongres w takim samym stopniu pozwala: rozwinąć warsztat praktyczny, zaktualizować światowe wytyczne właściwie we wszystkich dziedzinach stomatologii, pogłębić zagadnienia interdyscyplinarne, na granicy zdrowia jamy ustnej oraz zdrowia ogólnego, właściwie wykorzystywać dobrodziejstwa techniki i nauki, a także odnaleźć motywację do dalszych wyzwań zawodowych i poradzić sobie z codziennym stresem. Absolutną nowością CEDE są kursy teoretyczno-praktyczne na kadawerach, czyli ludzkich preparatach nieutrwalonych, które do Poznania przyleciały głęboko zamrożone ze Stanów Zjednoczonych. Sporym zainteresowaniem powinny cieszyć się sesje HOT TOPIC, podczas których wybitni eksperci odczarują największe mity powstałe wokół: stosowania fluoru, antybiotykoterapii czy mielenia zębów.
Program Kongresu powstał przy współpracy: Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego, Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej, Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego, Polskiego Towarzystwa Techników Ortodontycznych, Naczelnej Izby Lekarskiej oraz Be Active Dentist.
- Do współorganizacji następnych edycji Kongresu akces zgłosiły już kolejne towarzystwa. To najlepszy dowód na to, że kierunek, który obraliśmy jest właściwy – dodaje prof. Dominiak.

Kto Gwiazdą CEDE?
14 września o godz. 16 zakończy się internetowy plebiscyt „Gwiazdy CEDE”, w którym zostaną wyłonione najciekawsze produkty w czterech kategoriach: Sprzęt, Materiały, Profilaktyka, Edukacja/IT. Wystawcy do rywalizacji zgłosili aż 56 produktów. Swoich faworytów będzie można także wskazać na stoisku konkursu zlokalizowanym w pasażu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Laureatów głosowania poznamy tuż przed koncertem, podczas którego wystąpi Anita Lipnicka z zespołem (wstęp wolny).

Komunikacją za darmo
CEDE 2017 odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka, przyznawanym przedsięwzięciom i inicjatywom wartościowym społecznie i istotnym dla rozwoju i promocji miasta. Uczestnicy Kongresu Unii Stomatologii Polskiej oraz Wystawcy, od 13 do 16 września mogą poruszać się bezpłatnie komunikacją miejską za okazaniem identyfikatora.
Więcej informacji na www.cede.pl oraz www.cedenews.pl.

SUPERPRZEWODNIK po CEDE 2017 i Kongresie Unii Stomatologii Polskiej
Tegoroczne CEDE (14-16 września, Poznań) odbywa się w dwóch wymiarach: biznesowym, w doskonale znanej formule wystawy produktów stomatologicznych oraz edukacyjnym, pod postacią premierowej edycji Kongresu Unii Stomatologii Polskiej. Lektura SUPERPRZEWODNIKA pozwoli na najwłaściwszy wybór spośród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Dla kogo CEDE 2017?
Bez wątpienia dla wszystkich uczestników branży stomatologicznej: lekarzy dentystów, techników dentystycznych, asystentek, higienistek, stażystów, studentów, uczniów, zarządzających gabinetami i klinikami, poszukujących biznesowych inspiracji. Dowodami na gotowość spełnienia oczekiwań szerokiego spektrum odbiorców są przede wszystkim lista wystawców oraz program naukowy.

Dlaczego CEDE 2017?
Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie samodzielnie. Organizatorzy chcą, aby wystawa CEDE w kolejnych latach była platformą świadomego rozwoju polskiej branży stomatologicznej, a nie wyłącznie miejscem prezentacji jej osiągnięć. Stąd m.in. pomysł na integrację biznesu z nauką i praktyką, integrację samej nauki czy powołanie inkubatora wiedzy w postaci sesji „Naukowy Zawrót Głowy”.
Poprzez uczestnictwo w CEDE stomatolog czy technik odrywa się od pracy, musi więc być przekonany, że to mu się opłaci. Czynnikiem motywującym ma być wiedza, oczywiście ta na najwyższym poziomie, stąd właśnie pomysł na organizację Kongresu Unii Stomatologii Polskiej. Przewodniczącą Rady Naukowej Kongresu jest prof. Marzena Dominiak.

Za ile?
Zupełnie za darmo dla tych, którzy chcą uczestniczyć jedynie w wystawie produktów stomatologicznych oraz wziąć udział w sesjach bezpłatnych Kongresu Unii Stomatologii Polskiej:
- sesji organizowanej przez Naczelną Izbę Lekarską (15 września),
- sesji Naukowy Zawrót Głowy – nowości w nauce (16 września),
- sympozjum satelitarnym GlaxoSmithKline pt. „Ultraszybka Ulga – nowa, sprawdzona technologia w zwalczaniu nadwrażliwości” (14 i 16 września),
-  sympozjum satelitarnym organizowanym przez firmę PIERRE FABRE pt. „Innowacyjność oraz różnice w zabiegach jedno i dwuetapowej implantacji (15 września),
- a także w debacie pt. „Czy polskie dzieci muszą być skazane na próchnicę?” (14 września) czy koncercie Anity Lipnickiej (14 września).
Wygenerowanie bezpłatnej karty wstępu, umożliwiającej swobodne poruszanie się po wyżej wymienionych wydarzeniach możliwe jest na stronie www.cede.pl do 10 września (można logować się poprzez konta założone np. przy okazji poprzednich edycji CEDE lub Kongresu FDI 2016 Poznań, rejestracja tylko indywidualna) oraz na miejscu w holach MTP, przy wejściach: wschodnim i zachodnim.

Opłaty obowiązują uczestników Kongresu Unii Stomatologii Polskiej. Mogą oni wykupić jedno lub trzydniową kartę wstępu na wszystkie wykłady w ramach Kongresu. Dodatkowo płatne są: warsztaty (udział w warsztatach można wykupić nie będąc uczestnikiem Kongresu), kursy teoretyczno-praktyczne na kadawerach oraz niektóre szkolenia organizowane przez firmy.
Koszt pełnego uczestnictwa w Kongresie wynosi odpowiednio: 1300 zł (lekarze, 1 dzień – 560 zł), 400 zł (stażyści, studenci), 290 zł  (higienistki, asystentki, technicy, uczniowie).
Tradycyjnie opłata kongresowa zapewnia bezpłatny przejazd środkami komunikacji miejskiej ZTM w dniach 13-16 września 2017.
Ilu wystawców przyjedzie do Poznania?
Ok. 200. Z ich ofertą będzie można zapoznać się w czterech pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na stoiskach czekać na uczestników będą producenci, dystrybutorzy, wydawnictwa oraz firmy świadczące usługi dla branży dentystycznej.
Aż 56 z prezentowanych produktów i usług od czerwca br. bierze udział w internetowym plebiscycie Gwiazdy CEDE. Do 14 września (godz. 16.00) internauci (tylko na www.cedenews.pl/gwiazdy-cede) oraz uczestnicy wystawy (stoisko konkursu w pasażu) mogą wspierać swoje ulubione produkty w czterech kategoriach: sprzęt, materiały, profilaktyka oraz edukacja/it. Laureatów głosowania poznamy w trakcie uroczystej Gali poprzedzającej koncert Anity Lipnickiej.

Jak zwiedzać wystawę?
Najlepiej z aplikacją mobilną CEDE 2017 w dłoni, którą można bezpłatnie pobrać na urządzenia mobilne. Appka pomoże m.in. wyszukiwaniu wystawców (wg listy alfabetycznej lub wg grup towarowych) oraz w łatwym odnalezienie stoiska firmy na planie wystawy. Aplikacja przyda się także uczestnikom Kongresu Unii Stomatologii Polskiej.

Czy na CEDE będą nowości produktowe?
Kilkadziesiąt! Oczyszczacze powietrza, zestawy do sedacji, systemy izolacji pacjenta, implanty, kompozyty, leksykony angielsko-polskie, unity, autoklawy oraz wiele, wiele więcej. Lista nowości produktowych nowości CEDE jest regularnie uzupełniana tutaj.

Gdzie zaparkuję przyjeżdżając na CEDE 2017?
W pobliżu terenów targowych zlokalizowanych jest ponad 20 parkingów miejskich. Dla zwiedzających udostępniony zostanie także parking na terenie MTP i parking MTP przy ulicy Matejki. Ceny na parkingach MTP – 60 złotych (1 dzień), 120 złotych (3 dni). Wjeżdżający na parking MTP muszą posiadać dokument wstępu na teren wystawowy (identyfikator lub potwierdzenie uczestnictwa w Kongresie).

Czy w pawilonach MTP będzie dostępny catering?
Usługi gastronomiczne oraz cateringowe dla uczestników CEDE 2017 świadczyć będą: MTP Cafe (pasaż), MTP Bistro (antresola), Garden City (nowy kompleks w pawilonie 15), Sala Wody (pawilon 15), Sala Ognia (pawilon 15), ogródek gastronomiczny przed pawilonem 15.

Które wykłady i warsztaty wybrać?
To kolejne z pytań, na które odpowiedzi nie odważymy się podać – trzeba zdecydować samemu, a jest z czego wybierać. Program edukacyjny Kongresu Unii Stomatologii Polskiej tworzą:
- sesje towarzystw naukowych oraz organizacji (Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego, Polskiego Towarzystwa Techników Ortodontycznych, Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej, Naczelnej Izby Lekarskiej) organizowane w ramach integracji naukowej – hasła przewodniego CEDE 2017 i Kongresu;
- sesje HOT-TOPIC, czyli emocjonujące dyskusje z udziałem ekspertów na tematy ważne i kontrowersyjne. Podczas sesji obalone zostaną wszelkie mity związane ze stosowaniem fluoru, zaprezentowane będą „za” oraz „przeciw” antybiotykoterapii w stomatologii, a międzynarodowy panel specjalistów rozprawi się z jednym z najbardziej komentowanych tematów ostatnich miesięcy – autogennymi metodami regeneracji (m.in. mielenie kości, PRF);
- wykłady wybitnych praktyków z kraju (m.in. prof. Dominiak, prof. Konopka, dr Cerkaski, dr Żarow) i zagranicy (prof. Choukorun, prof. Binderman, dr Hugo Sousa Dias, dr Igor Ristić);
- sesje tematyczne (m.in. laseroterapia, stomatologia estetyczna), sesja „Ciekawe przypadki w stomatologii” (praktyczne case study dla słuchaczy o rożnym stopniu zaawansowania); sesja „Wokół Gabinetu” (zarządzanie, social media, finanse itp.)
- warsztaty (zostało kilka wolnych miejsc na szkolenia z zakresu planowania 3D w implantologii czy technik opracowywania kanałów);
- teoretyczno-praktyczne kursy na kadawerach (tzw. materiał ludzki nieutrwalony, obłożenia operacyjne, fragmenty preparatu niewykorzystywane są zasłonięte). Dzięki specjalnie wyselekcjonowanym preparatom ludzkim oraz odpowiednio przygotowanej sali, ćwiczenia odbywają się w warunkach maksymalnie zbliżonych do warunków operacyjnych. Kursy będą przeprowadzone w centrum szkoleniowym POZNAŃ LAB w Przeźmierowie k. Poznania (transport zapewnia organizator).
- sesja „Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce” (wstęp wolny) - podczas której zostaną zaprezentowane najciekawsze prace habilitacyjne, doktorskie oraz studenckie z ostatnich lat.

Czy na CEDE 2017 są szkolenia firm?
W tym roku jest ich wyjątkowo dużo – blisko 60! Ich organizatorami są producenci, dystrybutorzy oraz firmy specjalizujące się w szkoleniach, a wiele z nich jest bezpłatnych. Na szkolenia firmowe rejestrację prowadzą organizatorzy, jednak aby w nich uczestniczyć trzeba posiadać bezpłatną kartę wstępu na CEDE. Pełna lista szkoleń firmowych dostępna jest tutaj. Wszystkie odbywają się w salach na antresoli w pawilonie 7.

Jak miło spędzić czas po zwiedzaniu i nauce?
Na zakończenie pierwszego dnia CEDE, na scenie w pasażu specjalnie dla uczestników wystąpi Anita Lipnicka (wstęp wolny). 15 września na koncert Krystyny Prońko zaprasza Portaldentystyczny.pl (poza terenem MTP, wstęp płatny). Na stronie www.cede.pl w zakładce Poznań/Po godzinach rekomendujemy listę pubów i restauracji, które na hasło CEDE 2017 oferują 10-15 proc. zniżki.

Jak nie przepłacić za hotel w Poznaniu?
I tym razem kierujemy do rekomendowanej przez Organizatorów bazy noclegowej dostępnej na www.cede.pl. Znajdują się tam miejsca zarówno w 4 gwiazdkowych hotelach, jak i łóżka zlokalizowane w poznańskich akademikach.
Gdzie znajdę szczegółowe informacje o CEDE 2017?
Lista wystawców, plan pawilonów, lista nowości produktowych, program edukacyjny, abstrakty wykładowców, zestawienie atrakcji, linki do najtańszych hoteli – to wszystko znajduje się na oficjalnej stronie www.cede.pl. Dodatkowo, CEDE 2017 to prawdopodobnie pierwsza na świecie impreza o charakterze targowym, która posiada portal informacyjny pozwalający być z wydarzeniem na bieżąco - www.cedenews.pl. 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij