Wystawienie recepty, niezgodne z obowiązującymi normami, może zakończyć się nałożeniem kary finansowej dla lekarza.

Naczelna Izba Lekarska przypomina, że niestaranne wystawienie recepty, niezgodne z wymogami ujętymi w przepisach, może się skończyć się nie tylko tym, że pacjent nie będzie mógł jej zrealizować. Konsekwencje w postaci nałożenia finansowej mogą spotkać również lekarza. O problemie nieprawidłowo wystawianych recept przypomniał Izbie Departament Polityki Lekowej Ministerstwa Zdrowia w piśmie, w którym czytamy także, że niedopuszczalna jest ingerencja w treść recepty innych osób niż lekarz, który ją wystawił. Recepta wypisana dwoma różnymi charakterami pisma nasuwa podejrzenie, że nie jest autentyczna, więc farmaceuta może odmówić jej realizacji.

Więcej podobnych informacji dostępnych jest w bieżącym numerze "TPS - Twój Przegląd Stomatologiczny" w dziale Doniesienia prawne.

oprac. Marzena Pytlarz, Kancelaria PPC Legal
źródło: nil.org.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij