27-29 października 2017 r. odbyła się Ogólnopolska Konferencja PTSS – Industriadent vol. 2, zorganizowana przez zabrski oddział Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii.

Program obfitował w ciekawe wykłady, nie zabrakło również warsztatów i części rozrywkowej. Konferencja tradycyjnie rozpoczęła się piątkową imprezą integracyjną, tym razem zorganizowaną w Cotton Clubie. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję do wspólnej zabawy w halloweenowej tematyce.

Od soboty rozpoczęła się część naukowa konferencji. Wykłady miały miejsce w największej prywatnej galerii sztuki w Polsce – Galerii Szyb Wilson w Katowicach. Studenci i lekarze mieli okazję do wysłuchania świetnych specjalistów, takich jak: dr n. med. Patryk Kownacki, dr n. med. Marta Maciak, dr n. med. Adrianna Adamek, dr n. med. Katarzyna Mocny-Pachońska, Mariusz Kwiatkowski czy dr n. med. Mariusz Duda, oraz poszerzenia wiedzy z zakresu stomatologii zachowawczej, endodoncji, chirurgii stomatologicznej oraz implantologii. W przerwach między wykładami uczestnicy mogli zapoznać się z wystawą produktów w galerii, a także odwiedzić urokliwą kawiarnię Cafe Byfyj, zwiedzając zabytkową dzielnicę Katowic – Nikiszowiec.

Konferencja była także okazją do pomocy innym – wszyscy mieli szansę, aby zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku przy stanowisku fundacji DKMS. Pod koniec pierwszego dnia odbyła się loteria, której uczestnicy mieli szansę wygrania nagród ufundowanych przez sponsorów wydarzenia. Pierwszy dzień zakończył się integracją w katowickim klubie Endorfina. To była świetna okazja do integracji studentów stomatologii z całej Polski.

W niedzielę odbyły się warsztaty praktyczne w ramach konferencji. Wszystkie odbyły się w Zabrzu. Studenci mieli do wyboru 4 warsztaty z zakresu: nowoczesnych metod leczenia endodontycznego, szycia chirurgicznego, komunikacji z pacjentem oraz podstawowych technik chirurgii stomatologicznej. Tego typu zajęcia pozwalają na doskonalenie swoich umiejętności.

Tegoroczna edycja konferencji zgromadziła ponad 600 osób. Pierwsza edycja Industriadent odbyła się w styczniu 2016 roku w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij