Polskie Towarzystwo Stomatologiczne chce wprowadzić polskie studia stomatologiczne na zagraniczne listy rankingowe. Jak to zrobią?

Prof. Tomasz Gedrange w wypowiedzi zamieszczonej na stronie PTS twierdzi, że nasze uczelnie posiadają bardzo dobrze wykwalifikowaną, cenioną w świecie kadrę, wśród studentów przyjmowani są tylko najlepsi (o jedno miejsce na kierunku lekarstko-dentystycznym na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w 2017 roku starało się 19,2 kandydatów – dokonuje się więc naturalna selekcja), a poziom nauczania jest na poziomie światowym. PTS ma pracować nad liczbą cytowań naszych czasopism naukowych, co będzie się wiązało z ich wzmocnieniem, a z czasem z  umieszczeniem na tzw. Liście Filadelfijskiej.

Brak polskich studiów stomatologicznych w rankingach wiąże się z niskim budżetem przeznaczanym przez państwo na te kierunki. Gedrange zwraca uwagę, że ich obecność w rankingach zagranicznych zwiększy prestiż, ułatwi organizowanie wymian studenckich oraz przepływ kadry naukowej, a także pomoże w nawiązywaniu relacji uczelnia-klient biznesowy.


Źródło: pts.net.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij