Światowa Federacja Dentystyczna wraz z International Congress of Implantologist (ICOI) stworzyli projekt, którego celem będzie walka o zdrowie dziąseł.

Skąd taki pomysł? Implant, tak jak i korzeń zdrowego zęba, ma dużą szansę zostać zainfekowany przez bakterie zbierające się poniżej dziąseł. Celem projektu jest uświadomienie środowisku dentystycznemu – w szczególności lekarzom niezwiązanym na co dzień z implantologią –  jak ważna w codziennej profilaktyce jest ochrona tkanek otaczających implant.   

Kwestiami skupiającymi szczególną uwagę są: profilaktyka, diagnostyka oraz leczenie peri-implantits, które jest niebezpiecznym zanikiem kości wyrostka zębodołowego, wymagającym w większości przypadków leczenia chirurgicznego. Zanim jednak dojdzie do tak krytycznego stanu, istnieje znaczna szansa na wyleczenie – wystarczająco wcześniej zdiagnozowane zapalenie tkanek wokół implantu, określane jako mucositis, jest całkowicie wyleczalne.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij