Od 22 października studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego mają do dyspozycji siedem sal symulacyjnych, które wyposażone są w najlepszej jakości fantomy.

Jeszcze 6 lat temu, zanim powstało pierwsze Centrum Symulacji Medycznej (Katowice), wiele osób ze sporym sceptycyzmem podchodziło do idei nauki na fantomach. Dziś nikogo nie dziwi praca na symulatorach, która uznawana jest obecnie za niezastąpioną, praktyczną metodę wdrażania studentów w świat medycyny. Przyszli lekarze, dentyści czy ratownicy medyczni mają okazję sprawdzić swoje umiejętności w sposób bezpieczny, który  pozwoli im rozwijać i pogłębiać dotychczas zdobytą wiedzę.

Kolejne (zabrzańskie) Centrum Symulacji Medycznej pod patronatem ŚUM zostało otwarte 22 października. Wyposażone jest w siedem sal symulacyjnych, najnowsze fantomy oraz – co ważne dla przyszłych lekarzy dentystów – 50 unitów stomatologicznych. Te ostatnie umożliwią naukę borowania czy leczenia kanałowego.

- Symulator pacjenta w sali operacyjnej wyposażony w nowatorski system fizjologicznego płuca reaguje automatycznie na podawane leki, przeprowadzaną tlenoterapię i wentylację zastępczą, jednocześnie rozpoznając jej skuteczność - mówi kierownik Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego Tomasz Lemm.

Ponadto od tego roku na ŚUM ruszą zajęcia dotyczące symulacji medycznej z udziałem pacjentów standaryzowanych, tj. specjalnie przeszkolonych osób, które wcielą się w rolę pacjentów, co pomoże studentom uczyć się, jak budować relacje z pacjentem.

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij