W artykule omówiono aspekty prawne związane z wystąpieniem stanu nagłego w placówkach medycznych, które nie są na co dzień przystosowane do udzielania pomocy w przypadku np. nagłego zatrzymania krążenia.

Istotnym czynnikiem towarzyszącym wykonywaniu zawodu lekarza jest ryzyko spowodowania określonych szkód w zakresie dóbr pacjenta (głównie życia i zdrowia). W praktyce zawodowej lekarzy dentystów oraz lekarzy rodzinnych stany nagłego zagrożenia życia pacjenta pojawiają się stosunkowo rzadko, ale mogą rodzić istotne niebezpieczeństwo zdrowotne dla pacjenta, a co za tym idzie − poważne konsekwencje prawne dla lekarza. Krótkie chwile, decydujące nieraz o życiu pacjenta, będą później długo (bywa, że latami) analizowane przez biegłych i wnikliwie oceniane przez organy prowadzące postępowanie.

Cały artykuł dostępny: https://tps.elamed.pl/artykul

Dowiedz się więcej:http://www.aguettantpfs.com/

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij