Kurs obejmie wszechstronny przegląd obecnych zastosowań MSE, ale zainspiruje także tych, którzy poszukują bardziej zaawansowanych zastosowań dla MSE.

Lokalizacja:
Warszawa
Data rozpoczęcia:
26.10.2019
Data zakończenia:
26.10.2019
Strona www:
http://aligner....

Termin: 26 października 2019 r.
Cena: 2 500 zł (lekarz), 2 000 zł (technik dentystyczny)
Miejsce: Warszawa
Prowadzący: prof. Won Moon, tłum. konsekutywne dr Rafał Rogowski

MSE ewaluowały od 2004 r., a ich popularność stale rośnie na całym świecie. Wraz z pojawieniem się szeregu publikacji związanych z MSE autorstwa wielu osób (dwadzieścia z nich zostało napisanych przez prof. Won Moon), istnieją wyraźne dowody na poparcie tego wpływu.

Efekty stomatologiczne i kostne ekspansji szczęki za pomocą konwencjonalnego szybkiego ekspandera podniebiennego (RPE), wspomaganego chirurgicznie szybkiego ekspandera podniebiennego (SARPE), oraz ekspandera szkieletowego szczęki wspomaganego mikro-implantem (MSE). Porównane zostaną ekspansja stomatologiczna, zginanie kości i prawdziwa ekspansja kości. Zbadane zostaną niekorzystne następstwa kliniczne RPE i SARPE w przypadkach wyższych klas Angle’a i przedstawione zostanie nowe podejście, opracowane na podstawie danych badawczych, eliminujące te problemy dzięki zastosowaniu MSE. Szczegółowo zbadane zostaną przypadki kliniczne obejmujące niechirurgiczną ekspansję twarzoczaszki zarówno u pacjentów w wieku młodzieńczym, jak i u dorosłych. Dzięki tym przykładom klinicznym przedstawione zostaną odpowiednie protokoły wytwarzania i ekspansji MSE.

Po drugie, zostaną przedstawione także inne zalety wykorzystania MSE. Wielu pacjentów wymagających ekspansji szczęki cechują wąskie nosowe drogi oddechowe, a w przypadku zastosowania MSE często dochodzi także do pozytywnych zmian w obrębie tych dróg. Szczegółowej ocenie poddamy przypadki kliniczne i wyniki badań ilustrujące znaczące powiększenie nosowych dróg oddechowych oraz poprawę funkcjonowania po MSE zarówno u młodzieży, jak i u dorosłych pacjentów.

W tej koncepcji rozszerzania ortopedycznego, MSE może również pomóc, w połączeniu z maską na twarz (FM), w korekcji ortopedycznej w przypadkach III Klasy Angle’a. Przedstawione zostaną przypadki kliniczne łączące MSE i FM zarówno u pacjentów rosnących, jak i u dorosłych, oraz ich skutki ortopedyczne.

Na koniec omówimy także nieznane wpływy na kości. Na przykładzie przypadków klinicznych omówimy zmiany wymiarów twarzy oraz otaczających ją struktur. Najnowsze odkrycia zespołu badawczego UCLA zostaną przedstawione w celu pogłębienia wiedzy na temat działania MSE.

Więcej informacji: www.aligner.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij