Od środy 8 stycznia wszedł obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej.

Po tym, terminie będą wystawiane recepty w wersji papierowej w określonych przypadkach. Dotyczy to: recept w ramach tzw. importu docelowego; recept dla osób o nieustalonej tożsamości; recept transgranicznych (do końca 2020 r.); recept pro auctore (dla siebie) i pro familiae (dla rodziny) (decyzja o wyborze formy recepty będzie należeć do wystawiającego); braku dostępu do systemu e-zdrowie związanego np. z awarią systemu.

Ministerstwo poinformowało, że lekarzy, którzy wystawią receptę w wersji papierowej pomimo obowiązku wystawiania e-recept nie dotkną żadne kary.

Korzyścią dla pacjenta jest to, że e-recepta może zostać wystawiona po konsultacji z lekarzem, ale bez wychodzenia z domu.

Więcej informacji:
nfz.gov.pl

źródło: pap.pl, fot. PAP / Przemysław Piątkowski

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij