Po wielu zawirowaniach z inauguracją działalności elektronicznej Bazy Danych o Odpadach popartej ostatecznie przez koalicję rządową Sejm uchwalił 23 stycznia br. Ustawę o zmianie ustawy o odpadach.

Ustawa prolonguje na 6 miesięcy papierowe karty przekazania odpadów, z zastrzeżeniem, że wszelkie dane będą musiały być uzupełnione w systemie BDO do 31 lipca.

Zmiana ta jest niezwykle istotna dla wszystkich ambulatoriów zabiegowych wytwarzających odpady medyczne, szczególnie tych, które nie zdążyły jeszcze pobrać danych dostępowych do kont w Bazie.

Ustawa została podpisana 30 stycznia br. i tego samego dnia ogłoszona w Dzienniku Ustaw. Wobec tego zgodnie z jej zapisami weszła w życie dnia następnego, czyli 31 stycznia 2020 r.

Wzór papierowej karty przekazania odpadów

Źródło: www.nil.org.pl, fot. istockphoto.com

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij