5 lutego w swojej siedzibie firma Ivoclar Vivadent zorganizowała konferencję prasową na temat fluoryzacji zębów. Aktualnie Ivoclar Vivadent posiada jedno z największych centrów badawczo-rozwojowych w branży stomatologicznej.

Zespół ponad 170 ekspertów zaangażowany jest nieprzerwanie w udoskonalanie zintegrowanych koncepcji oraz we współpracę z renomowanymi instytucjami oraz uczelniami.
Firma Ivoclar Vivadent, oferująca szeroką gamę produktów stomatologicznych, wzbogaciła serię swoich materiałów o Fluor Protector S – lakier przeznaczony do profesjonalnej fluoryzacji zębów przez lekarza stomatologa. Ten innowacyjny produkt zmienia charakter zabiegu fluoryzacji, dzięki swoim unikalnym właściwościom. Stężenie zawartego w nim fluoru wynosi ok. 7700 ppm, a po wysuszeniu preparatu wzrasta ono aż czterokrotnie, gwarantując dużo skuteczniejszą ochronę szkliwa. Jednorodność płynu sprawia, że w każdym miejscu zęba nakładana jest taka sama ilość fluoru (bez konieczności jego wcześniejszego mieszania). Cechą wyróżniającą Fluor Protector S jest także jego delikatny smak i zapach, co sprawia, iż jest on znakomicie tolerowany przez pacjentów, a w szczególności przez dzieci. Produkt szybko wiąże się ze szkliwem zębów – sprawny zabieg to kwestia kilku minut, a profilaktyczna przerwa w spożywaniu posiłków wynosi zaledwie 60 minut.
Fluoryzacja zębów to istotny zabieg, który pomaga wzmacniać zęby i zapobiegać próchnicy oraz erozji (chemiczne rozpuszczanie szkliwa). Fluor zawarty w preparatach sygnowanych przez Ivoclar Vivadent zmniejsza nadwrażliwość zębów, chroni je przed negatywnym działaniem kwasów i ma ogólnie korzystny wpływ na stan zdrowia jamy ustnej. Prezentowane produkty są również zalecane po zabiegach wybielania zębów, piaskowania czy skalingu, w celu zmniejszenia nadwrażliwości pozabiegowej. Ponadto mogą być stosowane u dzieci i u pacjentów leczonych ortodontycznie, protetycznie, a nawet implantologicznie, w celu długotrwałej ochrony przed próchnicą.
Cervitec® Gel został stworzony po to, aby rozwiązać problem oczyszczania trudnych powierzchni, gdzie namnażają się różne rodzaje bakterii. Zawarta w nim chlorheksydyna, która jest substancją w pełni sprawdzoną i dokładnie przetestowaną, redukuje poziom szkodliwych dla zdrowia naszych zębów i dziąseł bakterii. W rezultacie, tworzy się mniej płytki bakteryjnej, co zapobiega zapaleniom czy krwawieniom dziąseł. Cervitec® Gel szczególnie skutecznie działa w miejscu stłoczenia zębów, przy zacementowanych zamkach i pierścieniach ortodontycznych, czy ruchomych uzupełnieniach stałych i rozwiązaniach na implantach.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij