Redakcja „TPS-Twojego Przeglądu Stomatologicznego” dużo uwagi poświęca także kształceniu personelu średniego, aby praca w gabinecie przebiegała komfortowo, a pacjent czuł się bezpiecznie.

Obok kwartalnika „Asysta Dentystyczna”, który na bieżąco dostarcza asystentkom, higienistkom i recepcjonistkom stomatologicznym wiedzę praktyczną, 30 listopada ubiegłego roku we Wrocławiu odbyła się trzecia edycja Konferencji Asysty Dentystycznej.

Wydarzenie zgromadziło liczną grupę uczestników, którzy oprócz możliwości wysłuchania prelekcji, mieli okazję zadać wykładowcom pytania odnośnie poruszanych tematów. Konferencję otwarł wykład poświęcony higienie jamy ustnej pacjentów w starszym wieku, gdzie konkretne przypadki kliniczne omówiła mgr Ilona Rowińska-Bojanowska. Nowością podczas trzeciej edycji konferencji był temat pacjenta obcojęzycznego w gabinecie stomatologicznym, gdzie bardzo szczegółowo zasady współpracy jak i kwestie formalne przedstawiła Sylwia Nowakowska (asystentka od ponad 13 lat współpracująca z pacjentami niemieckojęzycznymi). Wiele emocji uczestników wzbudziły niezmiennie kwestie związane z reprocesowaniem wyrobów medycznych, które w aspekcie kontroli przeprowadzanych przez sanepid wygłosił mgr Łukasz Taraszkiewicz z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie Wielkopolskim. Wśród tematów nie zabrakło wykładu poświęconego prawidłowej komunikacji z pacjentem oraz zespołem stomatologicznym – złote zasady przedstawił mgr Wojciech Krówczyński. Z kolei na temat problemów pacjentów z nadwrażliwością zębów, krwawieniem dziąseł i kwasową erozją szkliwa gotowe rozwiązania przygotował lek. stom. Paweł Zaborowski.

Gorąco zachęcamy do śledzenia najnowszych informacji na temat szkoleń, dziękujemy także partnerowi konferencji firmie GlaxoSmithKline, która wspiera redakcję w organizacji konferencji od pierwszej jej edycji.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij