„Ortodoncja w Praktyce” to najmłodszy kwartalnik w portfolio redakcji stomatologicznej. Jest czasopismem praktycznym, poruszającym zagadnienia przydatne w codziennej pracy, opisuje trudne przypadki oraz przedstawia alternatywne drogi leczenia.

Takie było też główne założenie I Konferencji Ortodoncji w Praktyce, która odbyła się 7-8 grudnia ubiegłego roku w Uniejowie.
Przygotowania do Konferencji trwały kilka miesięcy. Czas ten był okazją, by dowiedzieć się bezpośrednio od adresatów spotkania – praktykujących ortodontów, jakie zagadnienia powinny zostać na nim poruszone.
Do współpracy przy Konferencji zostali zaproszeni znani i szanowani specjaliści. Swoje prelekcje oparli na doświadczeniu własnym, prezentując bogatą dokumentację zdjęciową leczonych pacjentów. Dr n. med. Małgorzata Kuc-Michalska omówiła metody leczenia klasy III szkieletowej w różnych okresach rozwojowych, dr n. med. Jerzy Bargieł – leczenie zgryzu otwartego metodą intruzji bocznych segmentów szczęki. W obu prezentacjach prelegenci przedstawili uczestnikom alternatywne metody leczenia pacjentów, którzy chcą uniknąć ingerencji chirurgicznej.
Jako, że często pojawiającymi się komplikacjami w trakcie leczenia ortodontycznego są problemy periodontologiczne – te najczęściej występujące omówił praktykujący periodontolog – lek. dent. Jacek Żurek.
Do zapomnianych metod leczenia powrócił w swojej prelekcji dr n. med. Michał Tarnawski, przedstawił on historyczne podłoże dzisiaj wykorzystywanych technik, m. in. systemów Orthos czy Cannon. Gościem specjalnym pierwszej edycji Konferencji był profesor Hyo-Sang Park, który w drugim dniu przeprowadził mini kurs z zakresu przedprotetycznego leczenia ortodontycznego za pomocą miniimplantów. Dla uczestników była to okazja, by przyjrzeć się jego technice leczenia oraz skonsultować trudniejsze przypadki z jednym z pionierów mikroimplantacji. W tym miejscu kierujemy ogromne podziękowania do firmy Orto Trading, dzięki której przyjazd profesora do Polski był możliwy.
Dziękujemy także firmom: Polorto, Corga A-Z Orto oraz OrthoMed.
Oczywiście w Uniejowie nie zabrakło także redaktor naczelnej „Ortodoncji w Praktyce” - dr hab. n. med. Joanny Antoszewskiej-Smith, prof. nadzw., z którą już teraz pracujemy nad programem kolejnej edycji. Więcej szczegółów przekażemy Państwu już niebawem.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij